Django - en to hy translation catalogue (301 entries)

en: Afrikaans
hy: Աֆրիկաանս

en: Arabic
hy: Արաբերեն

en: Asturian
hy: Աստուրերեն

en: Azerbaijani
hy: Ադրբեջաներեն

en: Bulgarian
hy: Բուլղարերեն

en: Belarusian
hy: Բելոռուսերեն

en: Bengali
hy: Բենգալերեն

en: Breton
hy: Բրետոներեն

en: Bosnian
hy: Բոսնիերեն

en: Catalan
hy: Կատալաներեն

en: Czech
hy: Չեխերեն

en: Welsh
hy: Վալլիերեն

en: Danish
hy: Դանիերեն

en: German
hy: Գերմաներեն

en: Greek
hy: Հունարեն

en: English
hy: Անգլերեն

en: Australian English
hy: Ավստրալական Անգլերեն

en: British English
hy: Բրիտանական Անգլերեն

en: Esperanto
hy: Էսպերանտո

en: Spanish
hy: Իսպաներեն

en: Argentinian Spanish
hy: Արգենտինական իսպաներեն

en: Colombian Spanish
hy: Կոլումբիական իսպաներեն

en: Mexican Spanish
hy: Մեքսիկական իսպաներեն

en: Nicaraguan Spanish
hy: Նիկարագուական իսպաներեն

en: Venezuelan Spanish
hy: Վենեսուելլական իսպաներեն

en: Estonian
hy: Էստոներեն

en: Basque
hy: Բասկերեն

en: Persian
hy: Պարսկերեն

en: Finnish
hy: Ֆիներեն

en: French
hy: Ֆրանսերեն

en: Frisian
hy: Ֆրիզերեն

en: Irish
hy: Իռլանդերեն

en: Scottish Gaelic
hy: Գելական շոտլանդերեն

en: Galician
hy: Գալիսերեն

en: Hebrew
hy: Եբրայերեն

en: Hindi
hy: Հինդի

en: Croatian
hy: Խորվաթերեն

en: Hungarian
hy: Հունգարերեն

en: Interlingua
hy: Ինտերլինգուա

en: Indonesian
hy: Ինդոնեզերեն

en: Ido
hy: Իդո

en: Icelandic
hy: Իսլանդերեն

en: Italian
hy: Իտալերեն

en: Japanese
hy: Ճապոներեն

en: Georgian
hy: Վրացերեն

en: Kazakh
hy: Ղազախերեն

en: Khmer
hy: Քեմերերեն

en: Kannada
hy: Կանադա

en: Korean
hy: Կորեերեն

en: Luxembourgish
hy: Լյուքսեմբուրգերեն

en: Lithuanian
hy: Լիտվերեն

en: Latvian
hy: Լատիշերեն

en: Macedonian
hy: Մակեդոներեն

en: Malayalam
hy: Մալայալամ

en: Mongolian
hy: Մոնղոլերեն

en: Marathi
hy: Մարատխի

en: Burmese
hy: Բիրմաներեն

en: Norwegian Bokmal
hy: Նորվեգերեն (բուկմոլ)

en: Nepali
hy: Նեպալերեն

en: Dutch
hy: Հոլանդերեն

en: Norwegian Nynorsk
hy: Նորվեգերեն (Նյունորսկ)

en: Ossetic
hy: Օսերեն

en: Punjabi
hy: Փանջաբի

en: Polish
hy: Լեհերեն

en: Portuguese
hy: Պորտուգալերեն

en: Brazilian Portuguese
hy: Բրազիլական պորտուգալերեն

en: Romanian
hy: Ռումիներեն

en: Russian
hy: Ռուսերեն

en: Slovak
hy: Սլովակերեն

en: Slovenian
hy: Սլովեներեն

en: Albanian
hy: Ալբաներեն

en: Serbian
hy: Սերբերեն

en: Serbian Latin
hy: Սերբերեն (լատինատառ)

en: Swedish
hy: Շվեդերեն

en: Swahili
hy: Սվահիլի

en: Tamil
hy: Թամիլերեն

en: Telugu
hy: Թելուգու

en: Thai
hy: Թայերեն

en: Turkish
hy: Թուրքերեն

en: Tatar
hy: Թաթարերեն

en: Udmurt
hy: Ումուրտերեն

en: Ukrainian
hy: Ուկրաիներեն

en: Urdu
hy: Ուրդու

en: Vietnamese
hy: Վիետնամերեն

en: Simplified Chinese
hy: Հեշտացված չինարեն

en: Traditional Chinese
hy: Ավանդական չինարեն

en: Messages
hy: Հաղորդագրություններ

en: Site Maps
hy: Կայքի քարտեզ

en: Static Files
hy: Ստատիկ ֆայլեր

en: Syndication
hy: Նորություններ

en: Web Design
hy: Fish տեքստերի ստեղծում

en: Enter a valid value.
hy: Մուտքագրեք ճիշտ արժեք

en: Enter a valid URL.
hy: Մուտքագրեք ճիշտ URL

en: Enter a valid integer.
hy: Մուտքագրեք ամբողջ թիվ

en: Enter a valid email address.
hy: Մուտքագրեք ճիշտ էլեկտրոնային փոստի հասցե

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
hy: Արժեքը պետք է բաղկացած լինի տառերից, թվերից, ընդգծումներից կամ դեֆիսներից

en: Enter a valid 'slug' consisting of Unicode letters, numbers, underscores, or hyphens.
hy: Արժեքը պետք է բաղկացած լինի Unicode ստանդարտի տառերից, թվերից, ընդգծումներից կամ դեֆիսներից

en: Enter a valid IPv4 address.
hy: Մուտքագրեք ճիշտ IPv4 հասցե

en: Enter a valid IPv6 address.
hy: Մուտքագրեք ճիշտ IPv6 հասցե

en: Enter a valid IPv4 or IPv6 address.
hy: Մուտքագրեք ճիշտ IPv4 կամ IPv6  հասցե

en: Enter only digits separated by commas.
hy: Մուտքագրեք միայն ստորակետով բաժանված թվեր

en: Ensure this value is %(limit_value)s (it is %(show_value)s).
hy: Համոզվեք, որ այս արժեքը %(limit_value)s (հիմա այն — %(show_value)s)

en: Ensure this value is less than or equal to %(limit_value)s.
hy: Համոզվեք, որ այս արժեքը փոքր է, կամ հավասար %(limit_value)s

en: Ensure this value is greater than or equal to %(limit_value)s.
hy: Համոզվեք, որ այս արժեքը մեծ է, համ հավասար %(limit_value)s

en: Ensure this value has at least %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at least %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
hy[0]: Համոզվեք, որ արժեքը պարունակում է ամենաքիչը %(limit_value)d նիշ (այն պարունակում է %(show_value)d).
hy[1]: Համոզվեք, որ արժեքը պարունակում է ամենաքիչը %(limit_value)d նիշ (այն պարունակում է %(show_value)d).

en: Ensure this value has at most %(limit_value)d character (it has %(show_value)d). | Ensure this value has at most %(limit_value)d characters (it has %(show_value)d).
hy[0]: Համոզվեք, որ արժեքը պարունակում է ամենաքիչը %(limit_value)d  նիշ (այն պարունակում է %(show_value)d).
hy[1]: Համոզվեք, որ արժեքը պարունակում է ամենաքիչը %(limit_value)d  նիշ (այն պարունակում է %(show_value)d).

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit in total. | Ensure that there are no more than %(max)s digits in total.
hy[0]: Համոզվեք, որ թվերի քանակը մեծ չէ %(max)s -ից
hy[1]: Համոզվեք, որ թվերի քանակը մեծ չէ %(max)s -ից

en: Ensure that there are no more than %(max)s decimal place. | Ensure that there are no more than %(max)s decimal places.
hy[0]: Համոզվեք, որ ստորակետից հետո թվերի քանակը մեծ չէ %(max)s -ից
hy[1]: Համոզվեք, որ ստորակետից հետո թվերի քանակը մեծ չէ %(max)s -ից

en: Ensure that there are no more than %(max)s digit before the decimal point. | Ensure that there are no more than %(max)s digits before the decimal point.
hy[0]: Համոզվեք, որ ստորակետից առաջ թվերի քանակը մեծ չէ %(max)s -ից
hy[1]: Համոզվեք, որ ստորակետից առաջ թվերի քանակը մեծ չէ %(max)s -ից

en: and
hy: և

en: %(model_name)s with this %(field_labels)s already exists.
hy: %(field_labels)s դաշտերի այս արժեքով %(model_name)s արդեն գոյություն ունի

en: Value %(value)r is not a valid choice.
hy: %(value)r արժեքը չի մտնում թույլատրված տարբերակների մեջ

en: This field cannot be null.
hy: Այս դաշտը չի կարող ունենալ NULL արժեք

en: This field cannot be blank.
hy: Այս դաշտը չի կարող լինել դատարկ

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
hy: %(field_label)s դաշտի այս արժեքով %(model_name)s արդեն գոյություն ունի

note: Translators: The 'lookup_type' is one of 'date', 'year' or 'month'. Eg: "Title must be unique for pub_date year"
en: %(field_label)s must be unique for %(date_field_label)s %(lookup_type)s.
hy: «%(field_label)s» դաշտի արժեքը պետք է լինի միակը %(date_field_label)s %(lookup_type)s համար

en: Field of type: %(field_type)s
hy: %(field_type)s տիպի դաշտ

en: Integer
hy: Ամբողջ

en: '%(value)s' value must be an integer.
hy: '%(value)s' արժեքը պետք է լինի ամբողջ թիվ

en: '%(value)s' value must be either True or False.
hy: '%(value)s' արժեքը պետք է լինի True կամ False

en: Boolean (Either True or False)
hy: Տրամաբանական (True կամ False)

en: String (up to %(max_length)s)
hy: Տող (մինչև %(max_length)s երկարությամբ)

en: Comma-separated integers
hy: Ստորակետով բաժանված ամբողջ թվեր

en: '%(value)s' value has an invalid date format. It must be in YYYY-MM-DD format.
hy: '%(value)s'  արժեքը սխալ է։ Այն պետք է լինի  YYYY-MM-DD ֆորմատի

en: '%(value)s' value has the correct format (YYYY-MM-DD) but it is an invalid date.
hy: '%(value)s'  արժեքը ունի ճիշտ YYYY-MM-DD ֆորմատ, բայց այն սխալ ամսաթիվ է

en: Date (without time)
hy: Ամսաթիվ (առանց ժամանակի)

en: '%(value)s' value has an invalid format. It must be in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] format.
hy: '%(value)s' արժեքի ֆորմատը սխալ է։ Այն պետք է լինիYYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ] ֆորմատի

en: '%(value)s' value has the correct format (YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) but it is an invalid date/time.
hy: '%(value)s'  արժեքը ունի ճիշտ YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]][TZ]) ֆորմատ, բայց այն սխալ ամսաթիվ/ժամանակ է

en: Date (with time)
hy: Ամսաթիվ (և ժամանակ)

en: '%(value)s' value must be a decimal number.
hy: '%(value)s' արժեքը պետք է լինի տասնորդական թիվ

en: Decimal number
hy: Տասնորդական թիվ

en: '%(value)s' value has an invalid format. It must be in [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu] format.
hy: '%(value)s'  արժեքը սխալ է։ Այն պետք է լինի  [DD] [HH:[MM:]]ss[.uuuuuu] ֆորմատի

en: Duration
hy: Տևողություն

en: Email address
hy: Email հասցե

en: File path
hy: Ֆայլի ճանապարհ

en: '%(value)s' value must be a float.
hy: '%(value)s' արժեքը պետք է լինի float

en: Floating point number
hy: Floating point թիվ

en: Big (8 byte) integer
hy: Մեծ (8 բայթ) ամբողջ թիվ

en: IPv4 address
hy: IPv4 հասցե

en: IP address
hy: IP հասցե

en: '%(value)s' value must be either None, True or False.
hy: '%(value)s' արժեքը պետք է լինի None, True կամ False

en: Boolean (Either True, False or None)
hy: Տրամաբանական (Either True, False կամ None)

en: Positive integer
hy: Դրական ամբողջ թիվ

en: Positive small integer
hy: Դրայան փոքր ամբողջ թիվ

en: Slug (up to %(max_length)s)
hy: Slug (մինչև %(max_length)s նիշ)

en: Small integer
hy: Փոքր ամբողջ թիվ

en: Text
hy: Տեքստ

en: '%(value)s' value has an invalid format. It must be in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
hy: '%(value)s' արժեքի ֆորմատը սխալ է։ Այն պետք է լինի HH:MM[:ss[.uuuuuu]] ֆորմատի

en: '%(value)s' value has the correct format (HH:MM[:ss[.uuuuuu]]) but it is an invalid time.
hy: '%(value)s'  արժեքը ունի ճիշտ HH:MM[:ss[.uuuuuu]] ֆորմատ, բայց այն սխալ ժամանակ է

en: Time
hy: Ժամանակ

en: Raw binary data
hy: Երկուական տվյալներ

en: '%(value)s' is not a valid UUID.
hy: '%(value)s' արժեքը սխալ UUID է

en: File
hy: Ֆայլ

en: Image
hy: Պատկեր

en: %(model)s instance with %(field)s %(value)r does not exist.
hy:  %(field)s դաշտի %(value)r արժեք ունեցող %(model)s օրինակ գոյություն չունի

en: Foreign Key (type determined by related field)
hy: Արտաքին բանալի (տեսակը որոշվում է հարակից դաշտից)

en: One-to-one relationship
hy: Մեկը մեկին կապ

en: Many-to-many relationship
hy: Մի քանիսը մի քանիսին կապ

en: This field is required.
hy: Այս դաշտը պարտադիր է

en: Enter a whole number.
hy: Մուտքագրեք ամբողջ թիվ

en: Enter a number.
hy: Մուտքագրեք թիվ

en: Enter a valid date.
hy: Մուտքագրեք ճիշտ ամսաթիվ

en: Enter a valid time.
hy: Մուտքագրեք ճիշտ ժամանակ

en: Enter a valid date/time.
hy: Մուտքագրեք ճիշտ ամսաթիվ/ժամանակ

en: Enter a valid duration.
hy: Մուտքագրեք ճիշտ տևողություն

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
hy: Ոչ մի ֆայլ չի ուղարկվել։ Ստուգեք ձևաթղթի կոդավորում տեսակը

en: No file was submitted.
hy: Ոչ մի ֆայլ չի ուղարկվել

en: The submitted file is empty.
hy: Ուղարկված ֆայլը դատարկ է

en: Ensure this filename has at most %(max)d character (it has %(length)d). | Ensure this filename has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
hy[0]: Համոզվեք, որ ֆայլի անունը պարունակում է ամենաշատը %(max)d նիշ (այն պարունակում է %(length)d)
hy[1]: Համոզվեք, որ ֆայլի անունը պարունակում է ամենաշատը  %(max)d  նիշ (այն պարունակում է %(length)d)

en: Please either submit a file or check the clear checkbox, not both.
hy: Ուղարկեք ֆայլ, կամ ակտիվացրեք մաքրելու նշման վանդակը, ոչ թե երկուսը միասին

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
hy: Ուղարկեք ճիշտ պատկեր․ Ուղարկված ֆայլը պատկեր չէ, կամ վնասված է

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
hy: Ընտրեք ճիշտ տարբերակ։ %(value)s արժեքը չի մտնում ճիշտ արժեքների մեջ

en: Enter a list of values.
hy: Մուտքագրեք արժեքների ցուցակ

en: Enter a complete value.
hy: Մուտքագրեք ամբողջական արժեք

en: Enter a valid UUID.
hy: Մուտքագրեք ճիշտ UUID

en: (Hidden field %(name)s) %(error)s
hy: (Թաքցված դաշտ %(name)s) %(error)s

en: ManagementForm data is missing or has been tampered with
hy: Կառավարման ձևաթղթի տվյալները բացակայում են, կամ վնասված են

en: Please submit %d or fewer forms. | Please submit %d or fewer forms.
hy[0]: Ուղարկեք %d կամ քիչ ձևաթղթեր
hy[1]: Ուղարկեք %d կամ քիչ ձևաթղթեր

en: Please submit %d or more forms. | Please submit %d or more forms.
hy[0]: Ուղարկեք %d կամ շատ ձևաթղթեր
hy[1]: Ուղարկեք %d կամ շատ ձևաթղթեր

en: Order
hy: Հերթականություն

en: Delete
hy: Հեռացնել

en: Please correct the duplicate data for %(field)s.
hy: Ուղղեք %(field)s դաշտի կրկնվող տվյալները

en: Please correct the duplicate data for %(field)s, which must be unique.
hy: Ուղղեք %(field)s դաշտի կրկնվող տվյալները, որոնք պետք է լինեն եզակի

en: Please correct the duplicate data for %(field_name)s which must be unique for the %(lookup)s in %(date_field)s.
hy: Ուղղեք %(field_name)s դաշտի կրկնվող տվյալները, որոնք պետք է լինեն եզակի %(date_field)s-ում %(lookup)s֊ի համար

en: Please correct the duplicate values below.
hy: Ուղղեք կրկնվող տվյալները

en: The inline foreign key did not match the parent instance primary key.
hy: Արտաքին բանալին չի համապատասխանում ծնողի հիմնական բանալուն

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
hy: Ընտրեք ճիշտ տարբերակ։ Այս արժեքը չի մտնում ճիշտ արժեքների մեջ

en: "%(pk)s" is not a valid value for a primary key.
hy: "%(pk)s"֊ն ճիշտ արժեք չէ հիմնական բանալու համար

en: %(datetime)s couldn't be interpreted in time zone %(current_timezone)s; it may be ambiguous or it may not exist.
hy: %(datetime)s-ը չի կարող ընդունվել %(current_timezone)s ժամային գոտում։ Այն կարող է լինել ոչ միանշանակ կամ գոյություն չունենալ

en: Currently
hy: Տվյալ պահին

en: Change
hy: Փոխել

en: Clear
hy: Մաքրել

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: yes,no,maybe
hy: այո,ոչ,միգուցե

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
hy[0]: %(size)d բայթ
hy[1]: %(size)d բայթ

en: %s KB
hy: %s ԿԲ

en: %s MB
hy: %s ՄԲ

en: %s GB
hy: %s ԳԲ

en: %s TB
hy: %s ՏԲ

en: %s PB
hy: %s ՊԲ

en: midnight
hy: կեսգիշեր

en: noon
hy: կեսօր

en: Monday
hy: Երկուշաբթի

en: Tuesday
hy: Երեքշաբթի

en: Wednesday
hy: Չորեքշաբթի

en: Thursday
hy: Հինգշաբթի

en: Friday
hy: Ուրբաթ

en: Saturday
hy: Շաբաթ

en: Sunday
hy: Կիրակի

en: Mon
hy: Երկ

en: Tue
hy: Երք

en: Wed
hy: Չրք

en: Thu
hy: Հնգ

en: Fri
hy: Ուրբ

en: Sat
hy: Շբթ

en: Sun
hy: Կիր

en: January
hy: Հունվար

en: February
hy: Փետրվար

en: March
hy: Մարտ

en: April
hy: Ապրիլ

en: May
hy: Մայիս

en: June
hy: Հունիս

en: July
hy: Հուլիս

en: August
hy: Օգոստոս

en: September
hy: Սեպտեմբեր

en: October
hy: Հոկտեմբեր

en: November
hy: Նոյեմբեր

en: December
hy: Դեկտեմբեր

en: jan
hy: հուն

en: feb
hy: փետ

en: mar
hy: մար

en: apr
hy: ապր

en: may
hy: մայ

en: jun
hy: հուն

en: jul
hy: հուլ

en: aug
hy: օգտ

en: sep
hy: սեպ

en: oct
hy: հոկ

en: nov
hy: նոյ

en: dec
hy: դեկ

[ctx: abbrev. month]
en: Jan.
hy: Հուն․

[ctx: abbrev. month]
en: Feb.
hy: Փետ․

[ctx: abbrev. month]
en: March
hy: Մարտ

[ctx: abbrev. month]
en: April
hy: Մարտ

[ctx: abbrev. month]
en: May
hy: Մայիս

[ctx: abbrev. month]
en: June
hy: Հունիս

[ctx: abbrev. month]
en: July
hy: Հուլիս

[ctx: abbrev. month]
en: Aug.
hy: Օգոստ․

[ctx: abbrev. month]
en: Sept.
hy: Սեպտ․

[ctx: abbrev. month]
en: Oct.
hy: Հոկտ․

[ctx: abbrev. month]
en: Nov.
hy: Նոյ․

[ctx: abbrev. month]
en: Dec.
hy: Դեկ․

[ctx: alt. month]
en: January
hy: Հունվար

[ctx: alt. month]
en: February
hy: Փետրվար

[ctx: alt. month]
en: March
hy: Մարտ

[ctx: alt. month]
en: April
hy: Ապրիլ

[ctx: alt. month]
en: May
hy: Մայիս

[ctx: alt. month]
en: June
hy: Հունիս

[ctx: alt. month]
en: July
hy: Հուլիս

[ctx: alt. month]
en: August
hy: Օգոստոս

[ctx: alt. month]
en: September
hy: Սեպտեմբեր

[ctx: alt. month]
en: October
hy: Հոկտեմբեր

[ctx: alt. month]
en: November
hy: Նոյեմբեր

[ctx: alt. month]
en: December
hy: Դեկտեմբեր

en: This is not a valid IPv6 address.
hy: Սա ճիշտ IPv6 հասցե չէ

en: or
hy: կամ

en: %d year | %d years
hy[0]: %d տարի
hy[1]: %d տարի

en: %d month | %d months
hy[0]: %d ամիս
hy[1]: %d ամիս

en: %d week | %d weeks
hy[0]: %d շաբաթ
hy[1]: %d շաբաթ

en: %d day | %d days
hy[0]: %d օր
hy[1]: %d օր

en: %d hour | %d hours
hy[0]: %d ժամ
hy[1]: %d ժամ

en: %d minute | %d minutes
hy[0]: %d րոպե
hy[1]: %d րոպե

en: 0 minutes
hy: 0 րոպե

en: Forbidden
hy: Արգելված

en: CSRF verification failed. Request aborted.
hy: CSRF ստուգման սխալ․ Հարցումն ընդհատված է

en: You are seeing this message because this HTTPS site requires a 'Referer header' to be sent by your Web browser, but none was sent. This header is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
hy: Դուք տեսնում եք այս հաղորդագրությունը, քանի որ այս HTTPS կայքը պահանջում է, որպեսզի ձեր բրաուզերը ուղարկի 'Referer header', բայց այն չի ուղարկվել։ Այս վերնագիրը անհրաժեշտ է անվտանգության նկատառումներից ելնելով, համոզվելու համար, որ ձեր բրաուզերը չի գտնվում երրորդ անձանց կառավարման տակ։

en: If you have configured your browser to disable 'Referer' headers, please re-enable them, at least for this site, or for HTTPS connections, or for 'same-origin' requests.
hy: Դուք անջատել եք ձեր բրաուզերի 'Referer' վերնագիրը։ Միացրեք այն այս կայքի,  HTTPS միացումների կամ 'same-origin' հարցումների համար։

en: You are seeing this message because this site requires a CSRF cookie when submitting forms. This cookie is required for security reasons, to ensure that your browser is not being hijacked by third parties.
hy: Դուք տեսնում եք այս հաղորդագրությունը, քանի որ այս կայքը ձևաթերթերը ուղարկելու համար պահանջում է CSRF cookie։ Այն անհրաժեշտ է անվտանգության նկատառումներից ելնելով, համոզվելու համար, որ ձեր բրաուզերը չի գտնվում երրորդ անձանց կառավարման տակ։

en: If you have configured your browser to disable cookies, please re-enable them, at least for this site, or for 'same-origin' requests.
hy: Դուք անջատել եք cookies֊ների օգտագործումը ձեր բրաուզերից։ Միացրեք այն այս կայքի կամ 'same-origin' հարցումների համար

en: More information is available with DEBUG=True.
hy: Ավելի մանրամասն տեղեկությունը հասանելի է DEBUG=True֊ի ժամանակ

en: Welcome to Django
hy: Բարի գալուստ Django

en: It worked!
hy: Այն աշխատում է

en: Congratulations on your first Django-powered page.
hy: Շնորհավորում ենք ձեր առաջին Django-ով աշխատող էջը

en: Of course, you haven't actually done any work yet. Next, start your first app by running <code>python manage.py startapp [app_label]</code>.
hy: Իհարկե, դուք դեռ չեք կատարել որևէ աշխատանք։ Ստեղծեք ձեր առաջին հավելվածը կատարելով <code>python manage.py startapp [app_label]</code>

en: You're seeing this message because you have <code>DEBUG = True</code> in your Django settings file and you haven't configured any URLs. Get to work!
hy: Դուք տեսնում եք այս հաղորդագրությունը, քանի որ ունեք <code>DEBUG = True</code> տողը ձեր Django֊ի settings ֆայլում և չեք կոնֆիգուրացրել որևէ URLs․ Անցեք գործի։

en: No year specified
hy: Տարին նշված չէ

en: No month specified
hy: Ամիսը նշված չէ

en: No day specified
hy: Օրը նշված չէ

en: No week specified
hy: Շաբաթը նշված չէ

en: No %(verbose_name_plural)s available
hy: Ոչ մի %(verbose_name_plural)s հասանելի չէ

en: Future %(verbose_name_plural)s not available because %(class_name)s.allow_future is False.
hy: Ապագա %(verbose_name_plural)s հասանելի չեն, քանի որ %(class_name)s.allow_future ունի False արժեք

en: Invalid date string '%(datestr)s' given format '%(format)s'
hy: Սխալ ամսաթվի տող '%(datestr)s' '%(format)s' ֆորմատով

en: No %(verbose_name)s found matching the query
hy: Հարցմանը համապատասխանող ոչ մի %(verbose_name)s չի գտնվել

en: Page is not 'last', nor can it be converted to an int.
hy: Եջը չի պարունակում 'last' և չի կարող վերափոխվել int֊ի

en: Invalid page (%(page_number)s): %(message)s
hy: Սխալ էջ (%(page_number)s): %(message)s

en: Empty list and '%(class_name)s.allow_empty' is False.
hy: Դատարկ ցուցակ և '%(class_name)s.allow_empty'֊ն ունի False արժեք

en: Directory indexes are not allowed here.
hy: Կատալոգների ինդեքսավորումը թույլատրված չէ այստեղ

en: "%(path)s" does not exist
hy: "%(path)s" գոյություն չունի

en: Index of %(directory)s
hy: %(directory)s֊ի ինդեքսը
