Django - en to mn translation catalogue (891 entries)

en: Arabic
mn: Араб

en: Bengali
mn: Бенгал

en: Bulgarian
mn: Болгар

en: Catalan
mn: Каталан

en: Czech
mn: Чех

en: Welsh
mn: Уэльс

en: Danish
mn: Дани

en: German
mn: Герман

en: Greek
mn: Грек

en: English
mn: Англи

en: Spanish
mn: Испани

en: Estonian
mn: Эстони

en: Argentinean Spanish
mn: Аргентинийн Испани

en: Basque
mn: Баск

en: Persian
mn: Перс

en: Finnish
mn: Финлянд

en: French
mn: Франц

en: Irish
mn: Ирланд

en: Galician
mn: Галици

en: Hungarian
mn: Унгар

en: Hebrew
mn: Еврэй

en: Croatian
mn: Хорват

en: Icelandic
mn: Исланд

en: Italian
mn: Итали

en: Japanese
mn: Япон

en: Georgian
mn: Гүрж

en: Korean
mn: Солонгос

en: Khmer
mn: Кхмер

en: Kannada
mn: Каннада

en: Latvian
mn: Латви

en: Lithuanian
mn: Литва

en: Macedonian
mn: Македон

en: Dutch
mn: Голланд

en: Norwegian
mn: Норвеги

en: Polish
mn: Польш

en: Portugese
mn: Португали

en: Brazilian Portuguese
mn: Бразилийн Португали

en: Romanian
mn: Румын

en: Russian
mn: Орос

en: Slovak
mn: Словак

en: Slovenian
mn: Словен

en: Serbian
mn: Серби

en: Swedish
mn: Щвед

en: Tamil
mn: Тамил

en: Telugu
mn: Тэлүгү

en: Turkish
mn: Турк

en: Ukrainian
mn: Украйн

en: Simplified Chinese
mn: Хятад (хялбаршуулсан)

en: Traditional Chinese
mn: Хятад (уламжлалт)

en: <h3>By %s:</h3>
    <ul>
mn: <h3>-аар %s:</h3>
    <ul>

en: All
mn: Бүх

en: Any date
mn: Өдөр харгалзахгүй

en: Today
mn: Өнөөдөр

en: Past 7 days
mn: Өнгөрсөн долоо хоног

en: This month
mn: Энэ сар

en: This year
mn: Энэ жил

en: Yes
mn: Тийм

en: No
mn: Үгүй

en: Unknown
mn: Тодорхойгүй

en: action time
mn: үйлдлийн хугацаа

en: Changed %s.
mn: Өөрчлөгдсөн %s.

en: and
mn: ба

en: Added %(name)s "%(object)s".
mn: Нэмэгдсэн %(name)s "%(object)s".

en: Changed %(list)s for %(name)s "%(object)s".
mn: %(name)s "%(object)s"-ийн өөрчлөгдсөн %(list)s

en: Deleted %(name)s "%(object)s".
mn: Устгасан %(name)s "%(object)s".

en: No fields changed.
mn: Өөрчилсөн зүйл байхгүй байна.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
mn:  %(name)s "%(obj)s" амжилттай нэмэгдлээ.

en: You may edit it again below.
mn: Доорх хэсэгт үүнийг ахин засварлах боломжтой.

en: You may add another %s below.
mn: Доорх хэсэгт өөр %s нэмэх боломжтой.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
mn:  %(name)s "%(obj)s" амжилттай өөрчлөгдлөө.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
mn: %(name)s "%(obj)s" амжилттай нэмэгдлээ. Доорх хэсэгт үүнийг ахин засварлах боломжтой.

en: Add %s
mn: %s-ийг нэмэх

en: Change %s
mn: %s-ийг өөрчлөх

en: Database error
mn: Өгөгдлийн сангийн алдаа

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
mn:  %(name)s "%(obj)s" амжилттай устгагдлаа.

en: Are you sure?
mn: Итгэлтэй байна уу?

en: Change history: %s
mn: Өөрчлөлтийн түүх: %s

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
mn: Хэрэглэгчийн нэр, нууц үгээ зөв оруулна уу. Том жижиг үсгийн ялгааг гаргах хэрэгтэй.

en: Please log in again, because your session has expired.
mn: Орсон хуудас тань хүчингүй болсон тул ахин нэвтрэнэ үү.

en: Looks like your browser isn't configured to accept cookies. Please enable cookies, reload this page, and try again.
mn: Та хөтчөө cookies-ийг ажиллуулахаар тохируулаагүй юм шиг байна. Cookies-ийг ажиллахаар болгоод, энэ хуудсыг ахин ачааалж үзнэ үү.

en: Usernames cannot contain the '@' character.
mn: Хэрэглэгчийн нэрэнд '@' тэмдэгтийг оруулах боломжгүй.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
mn: Цахим шуудангийн хаяг хэрэглэгчийн нэр биш. Оронд нь '%s' -ийг оруулна уу.

en: Site administration
mn: Сайтын удирдлага

en: Log in
mn: Нэвтрэх

en: %s administration
mn: %s  удирдлага

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s: %(obj)s
mn: %(name)s дахь нэг буюу түүнээс дээш %(fieldname)s :%(obj)s

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s:
mn: %(name)s дахь нэг буюу түүнээс дээш %(fieldname)s:

en: Date:
mn: Огноо:

en: Time:
mn: Цаг:

en: Currently:
mn: Одоогоор:

en: Change:
mn: Өөрчлөлт:

en: Lookup
mn: Хайх

en: Add Another
mn: Ахиад нэмэх:

en: Page not found
mn: Хуудас олдсонгүй.

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
mn: Уучлаарай, хандахыг хүссэн хуудас тань олдсонгүй.

en: Home
mn: Нүүр

en: Server error
mn: Серверийн алдаа

en: Server error (500)
mn: Серверийн алдаа (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
mn: Серверийн алдаа <em>(500)</em>

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
mn: Алдаа гарсан байна. Энэ талаар цахим шуудангаар дамжуулан сайтын удирдлагад мэдэгдэж нэн даруй засах хэрэгтэй. Хүлээцтэй хандсанд баярлалаа.

en: Welcome,
mn: Тавтай морилно уу

en: Documentation
mn: Баримтжуулалт

en: Change password
mn: Нууц үг өөрчлөх

en: Log out
mn: Гарах

en: Django site admin
mn: Жанго сайтын удирдлага

en: Django administration
mn: Жанго удирдлага

en: Add
mn: Нэмэх

en: History
mn: Түүх

en: View on site
mn: Сайтаас харах

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
mn[0]: Доорх алдааг засна уу.
mn[1]: Доорх алдаануудыг засна уу.

en: Add %(name)s
mn: %(name)s нэмэх

en: Filter
mn: Шүүлтүүр

en: Delete
mn: Устгах

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
mn: %(object_name)s '%(escaped_object)s'-ийг устгавал холбогдох объект нь устах ч бүртгэл тань дараах төрлийн объектуудийг устгах зөвшөөрөлгүй байна:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
mn: Та %(object_name)s "%(escaped_object)s"-ийг устгахдаа итгэлтэй байна уу? Үүнийг устгавал дараах холбогдох зүйлс нь бүгд устана:

en: Yes, I'm sure
mn: Тийм, итгэлтэй байна.

en:  By %(filter_title)s
mn:  %(filter_title)s -ээр

en: Models available in the %(name)s application.
mn: %(name)s програмд загварууд байна.

en: Change
mn: Өөрчлөх

en: You don't have permission to edit anything.
mn: Та ямар нэг зүйл засварлах зөвшөөрөлгүй байна.

en: Recent Actions
mn: Сүүлд хийсэн үйлдлүүд

en: My Actions
mn: Миний үйлдлүүд

en: None available
mn: Болохгүй байна

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
mn: Өгөгдлийн сангийн ямар нэг зүйл буруу суугдсан байна. Өгөгдлийн сангийн зохих хүснэгт үүсгэгдсэн эсэх, өгөгдлийн санг зохих хэрэглэгч унших боломжтой байгаа эсэхийг шалгаарай.

en: Username:
mn: Хэрэглэгчийн нэр:

en: Password:
mn: Нууц үг:

en: Date/time
mn: Огноо/хугацаа

en: User
mn: Хэрэглэгч

en: Action
mn: Үйлдэл

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
mn: Уг объектэд өөрчлөлтийн түүх байхгүй байна. Магадгүй үүнийг уг удирдлагын сайтаар дамжуулан нэмээгүй байх.

en: Show all
mn: Бүгдийг харуулах

en: Go
mn: Очих

en: 1 result | %(counter)s results
mn[0]: 1 илэрц
mn[1]: %(counter)s илэрц

en: %(full_result_count)s total
mn: Нийт %(full_result_count)s

en: Save
mn: Хадгалах

en: Save as new
mn: Шинээр хадгалах

en: Save and add another
mn: Хадгалаад өөрийг нэмэх

en: Save and continue editing
mn: Хадгалаад нэмж засах

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
mn: Эхлээд хэрэглэгчийн нэр нууц үгээ оруулна уу. Ингэснээр та хэрэглэгчийн сонголтыг нэмж засварлах боломжтой болно.

en: Username
mn: Хэрэглэгчийн нэр

en: Password
mn: Нууц үг

en: Password (again)
mn: Нууц үг (ахиад)

en: Enter the same password as above, for verification.
mn: Батлахын тулд дээрх нууц үгээ ахин хийнэ үү.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
mn: <strong>%(username)s</strong>.хэрэглэгчид шинэ нууц үг оруулна уу.

en: Delete?
mn: Устгах уу?

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
mn: Манай вэб сайтыг ашигласанд баярлалаа.

en: Log in again
mn: Ахин нэвтрэх

en: Password change
mn: Нууц үгийн өөрчлөлт

en: Password change successful
mn: Нууц үгийн өөрчлөлт амжилттай

en: Your password was changed.
mn: Нууц үг тань өөрчлөгдлөө.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
mn: Аюулгүй байдлын үүднээс хуучин нууц үгээ оруулаад шинэ нууц үгээ хоёр удаа хийнэ үү. Ингэснээр нууц үгээ зөв бичиж байгаа эсэхийг тань шалгах юм.

en: Old password:
mn: Хуучин нууц үг:

en: New password:
mn: Шинэ нууц үг:

en: Confirm password:
mn: Нууц үгээ батлах:

en: Change my password
mn: Нууц үгээ  солих

en: Password reset
mn: Нууц үг авах

en: Password reset complete
mn: Нууц үг авах явц дууслаа

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
mn: Та нууц үгтэй боллоо. Одоо бүртгэлд нэвтрэх боломжтой.

en: Password reset confirmation
mn: Нууц үг авахаа баталгаажуулах

en: Enter new password
mn: Шинэ нууц үг оруулах

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
mn: Шинэ нууц үгээ хоёр удаа оруулна уу. Ингэснээр нууц үгээ зөв бичиж байгаа эсэхийг тань шалгах юм.

en: Password reset unsuccessful
mn: Нууц үг авах амжилтгүй

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
mn: Нууц үг авах холбоос болохгүй байна. Үүнийг аль хэдийнэ хэрэглэснээс болсон байж болзошгүй.  Шинэ нууц үг авахаар хүсэлт гаргана уу.

en: Password reset successful
mn: Нууц үг авах амжилттай

en: We've e-mailed you instructions for setting your password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
mn: Таны оруулсан цахим шуудангийн хаягаар нууц үг авах зааварчилгааг илгээлээ. Энэ зааварчилгаа танд шууд очих болно.

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset
mn: Та нууц үг авахаар хүсэлт гаргасан тул уг цахим шууданг илгээлээ.

en: for your user account at %(site_name)s
mn: %(site_name)s гэсэн хэрэглэгчийн бүртгэлд

en: Please go to the following page and choose a new password:
mn: Дараах хуудас руу орон шинэ нууц үг сонгоно уу:

en: Your username, in case you've forgotten:
mn: Мартсан тохиолдолд хийх хэрэглэгчийн нэр:

en: Thanks for using our site!
mn: Манай сайтыг хэрэглэсэнд баярлалаа!

en: The %(site_name)s team
mn: %(site_name)s баг

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
mn: Нууц үгээ мартчихсан уу? Доорх хэсэгт цахим шуудангийн хаягаа оруулвал бид хаягаар тань шинийг авах зааварчилгаа явуулах болно.

en: E-mail address:
mn: Цахим шуудангийн хаяг:

en: Reset my password
mn: Нууц үгээ шинэчлэх

en: All dates
mn: Бүх огноо

en: Select %s
mn: %s-ийг сонго

en: Select %s to change
mn: %s-ийг өөрчлөхөөр сонго

en: site
mn: сайт

en: template
mn: загвар

en: tag:
mn: шошго:

en: filter:
mn: шүүлтүүр:

en: view:
mn: харах:

en: App %r not found
mn: %r програм олдсонгүй

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
mn:   %(app_label)r програмд %(model_name)r загвар олдсонгүй

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
mn: холбогдох `%(app_label)s.%(data_type)s`объект

en: model:
mn: загвар:

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
mn: холбогдох `%(app_label)s.%(object_name)s` объектууд

en: all %s
mn: бүх %s

en: number of %s
mn: %s-ийн тоо

en: Fields on %s objects
mn:  %s объектийн нөхөх хэсгүүд

en: Integer
mn: Бүхэл тоо

en: Boolean (Either True or False)
mn: Boolean (Үнэн худлын аль нэг нь)

en: String (up to %(max_length)s)
mn: Бичвэр (%(max_length)s хүртэл)

en: Comma-separated integers
mn: Таслалаар тусгаарлагдсан бүхэл тоо

en: Date (without time)
mn: Огноо (цаггүй)

en: Date (with time)
mn: Огноо (цагтай)

en: Decimal number
mn: Аравтын бутархайт тоо

en: E-mail address
mn: Цахим шуудангийн хаяг

en: File path
mn: Файлын зам

en: IP address
mn: IP хаяг

en: Boolean (Either True, False or None)
mn: Boolean (Үнэн, худал, эсвэл юу ч биш)

en: Relation to parent model
mn: Эх загварт хамаарах хамаарал

en: Phone number
mn: Утасны дугаар

en: Text
mn: Бичвэр

en: Time
mn: Хугацаа

en: U.S. state (two uppercase letters)
mn: U.S. төлөв (хоёр том үсэг)

en: XML text
mn: XML бичвэр

en: %s does not appear to be a urlpattern object
mn: %s нь url хэлбэрийн объект биш байна

en: 
    <p class="help">To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks
    toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can
    select the bookmarklet from any page in the site.  Note that some of these
    bookmarklets require you to be viewing the site from a computer designated
    as "internal" (talk to your system administrator if you aren't sure if
    your computer is "internal").</p>
mn: 
    <p class="help">Bookmarklet суулгахын тулд холбоосыг bookmark-ийн
     хэрэгслийн мөрт аваачих буюу холбоосон дээр хулганы баруун
     товчлуураар дарж bookmark-даа нэмнэ. Ингэснээр та сайтын аль ч
     хуудаснаас bookmarklet-ээ сонгох боломжтой болно.  Зарим
     bookmarklet-ийн хувьд та "дотоод" гэж тодорхойлогдсон компьютерээс
     сайт руу орох шаардлагатай болдог (компьютер тань "дотоод" мөн
     эсэхийг мэдэхгүй байгаа бол системийн удирдлагаасаа асууна уу).</p>

en: Documentation for this page
mn: Энэ хуудасны баримтжуулалт

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
mn: Таныг ямар ч хамаагүй хуудаснаас тухайн хуудсыг гаргаж байгаа баримтжуулалтанд аваачна.

en: Show object ID
mn: Объектийн ID-ийг харуулах

en: Shows the content-type and unique ID for pages that represent a single object.
mn: Нэг объект харуулж буй хуудаснуудын агуулгын төрөл болоод давтагдахгүй ID-ийг харуулна.

en: Edit this object (current window)
mn: Энэ объектийг засварлах (одоо хэрэглэж буй цонх)

en: Jumps to the admin page for pages that represent a single object.
mn: Нэг объект харуулж буй хуудаснуудын удирдлагын хуудсанд аваачна.

en: Edit this object (new window)
mn: Энэ объектийг засварлах (шинэ цонх)

en: As above, but opens the admin page in a new window.
mn: Дээрхийн нэгэн адил ч удирдлагын хуудсыг шинэ цонхонд нээнэ.

en: Personal info
mn: Хувийн мэдээлэл

en: Permissions
mn: Зөвшөөрөл

en: Important dates
mn: Чухал огноо

en: Groups
mn: Бүлгүүд

en: Add user
mn: Хэрэглэгч нэмэх

en: Password changed successfully.
mn: Нууц үг амжилттай өөрчлөгдлөө.

en: Change password: %s
mn: Нууц үг өөрчлөх: %s

en: Required. 30 characters or fewer. Alphanumeric characters only (letters, digits and underscores).
mn: Зайлшгүй. 30 буюу түүнээс цөөн тэмдэгт. Зөвхөн стандарт тэмдэгт хэрэглэнэ (үсэг, тоо, нэмэлт тэмдэг)

en: This value must contain only letters, numbers and underscores.
mn: Энэ нь зөвхөн үсэг, тоо, нэмэлт тэмдэгүүдийг л агуулсан байх хэрэгтэй.

en: Password confirmation
mn: Нууц үгийн баталгаа

en: A user with that username already exists.
mn: Ийм хэрэглэгчийн нэртэй хэрэглэгч өмнө нь бүртгүүлсэн байна.

en: The two password fields didn't match.
mn: Хоёр нууц үг зөрж байна.

en: This account is inactive.
mn: Энэ бүртгэл идэвхгүй байна.

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
mn: Та вэб хөтчөө cookie ажиллахаар тохируулаагүй юм шиг байна. Нэвтрэхэд cookie шаардлагатай байдаг.

en: E-mail
mn: Цахим шуудан

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
mn: Цахим шуудангийн энэ хаягт хэрэглэгчийн бүртгэл байхгүй байна. Та бүртгүүлсэн гэдэгтээ итгэлтэй байна уу?

en: Password reset on %s
mn: Нууц үг %s дээр хийгдсэн

en: New password
mn: Шинэ нууц үг

en: New password confirmation
mn: Шинэ нууц үгийн баталгаа

en: Old password
mn: Хуучин нууц үг

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
mn: Хуучин нууц үгээ буруу оруулсан байна. Ахин оруулна уу.

en: name
mn: нэр

en: codename
mn: Код

en: permission
mn: зөвшөөрөл

en: permissions
mn: зөвшөөрлүүд

en: group
mn: бүлэг

en: groups
mn: бүлгүүд

en: username
mn: хэрэглэгчийн нэр

en: first name
mn: нэр

en: last name
mn: овог

en: e-mail address
mn: цахим шуудангийн хаяг

en: password
mn: нууц үг

en: Use '[algo]$[salt]$[hexdigest]' or use the <a href="password/">change password form</a>.
mn: Нууц үгийнхээ хэлбэр </a>-ийг өөрчлөхдөө '[algo]$[salt]$[hexdigest]' буюу <a href="password/"> хэрэглэнэ үү.

en: staff status
mn: Хэрэглэгчдийн төлөв

en: Designates whether the user can log into this admin site.
mn: Уг удирдлагын сайт руу хэрэглэгч нэвтрэх боломжтой эсэхийг тодорхойлно.

en: active
mn: идэвхтэй

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
mn: Энэ хэрэглэгчийг идэвхтэй болгох эсэхийг тодорхойлно. Бүртгэлийг нь устгахын оронд сонгохгүй байхад л хангалттай.

en: superuser status
mn: Удирдлагын төлөв

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
mn: Энэ хэрэглэгчид бүх зөвшөөрөл байгааг ил тод харуулалгүй тодорхойлно.

en: last login
mn: сүүлд нэвтэрсэн

en: date joined
mn: бүртгүүлсэн огноо

en: In addition to the permissions manually assigned, this user will also get all permissions granted to each group he/she is in.
mn: Энэ хэрэглэгч зөвшөөрлийг гар ажиллагаагаар авахаас гадна өөрийн байгаа бүлэг бүртээ зөвшөөрөл олгуулна.

en: user permissions
mn: хэрэглэгчийн зөвшөөрөл

en: user
mn: хэрэглэгч

en: users
mn: хэрэглэгчид

en: message
mn: мэдээлэл

en: Logged out
mn: Гарсан

en: Enter a valid e-mail address.
mn: Хүчинтэй цахим шуудангийн хаяг оруул

en: Content
mn: Агуулга

en: Metadata
mn: Мета өгөгдөл

en: Name
mn: Нэр

en: Email address
mn: Цахим шуудангийн хаяг

en: Comment
mn: Санал сэтгэгдэл

en: If you enter anything in this field your comment will be treated as spam
mn: Та энэ хэсэгт ямар нэг зүйл оруулбал санал сэтгэгдэлийг тань спам гэж үзэх болно.

en: Watch your mouth! The word %s is not allowed here. | Watch your mouth! The words %s are not allowed here.
mn[0]: Амаа мэдээрэй! %s гэсэн үг оруулах хориотой.
mn[1]: Амаа мэдээрэй! %s гэсэн үг оруулах хориотой.

en: object ID
mn: объектийн ID

en: user's name
mn: хэрэглэгчийн нэр

en: user's email address
mn: хэрэглэгчийн цахим шуудангийн хаяг

en: user's URL
mn: хэрэглэгчийн URL

en: comment
mn: санал сэтгэгдэл

en: date/time submitted
mn: оруулсан огноо/цаг

en: is public
mn: нийтийн

en: Uncheck this box to make the comment effectively disappear from the site.
mn: Сайтаас санал сэтгэгдлийг байнга устгахын тулд энэ хайрцагны өмнөх чагтыг авна уу.

en: is removed
mn: устлаа

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
mn: Ирсэн санал сэтгэгдэл зүй зохисгүй бол энэ хайрцгийг чагтла. Ингэснээр тухайн санал сэтгэгдлийн оронд "Энэ санал сэтгэгдлийг устгалаа" гэсэн бичиг гарч ирнэ.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the name is read-only.
mn: Энэ санал сэтгэгдлийг баталгаажсан хэрэглэгч оруулсан учир зөвхөн нэрийг нь харж болно.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the email is read-only.
mn: Энэ санал сэтгэгдлийг баталгаажсан хэрэглэгч оруулсан учир зөвхөн цахим шууданг нь харж болно.

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
mn: %(date)s-д %(user)s дараах санал сэтгэгдлийг үлдээжээ
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: python model class name
mn: пайтоны загвар ангилалын нэр

en: content type
mn: агуулгын төрөл

en: content types
mn: агуулгын төрлүүд

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
mn: Жишээ: '/about/contact/'. Хөтлөх буюу зам заах ташуу зураас байх хэрэгтэй.

en: This value must contain only letters, numbers, underscores, dashes or slashes.
mn: Энэ нь зөвхөн үсэг, тоо, нэмэлт тэмдэг, хэвтээ зураас эсвэл ташуу зураас агуулсан байх ёстой.

en: Advanced options
mn: Дээд хэрэглээний сонголтууд

en: title
mn: гарчиг

en: content
mn: агуулга

en: enable comments
mn: санал сэтгэгдэл үлдээх боломжтой болгох

en: template name
mn: загварын нэр

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
mn: Жишээ: 'flatpages/contact_page.html'. Хэрэв ийм зүйл гарч ирэхгүй бол систем 'flatpages/default.html'-ийг хэрэглэнэ.

en: registration required
mn: бүртгэл хийх хэрэгтэй

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
mn: Үүнийг чагтлавал зөвхөн сайтад нэвтэрсэн хэрэглэгч сайтыг харах боломжтой болно.

en: flat page
mn: өөрчлөлтгүй хуудас

en: flat pages
mn: өөрчлөлтгүй хуудаснууд

en: We apologize, but your form has expired. Please continue filling out the form from this page.
mn: Уучлаарай, таны маягт хүчингүй болсон байна. Энэ хуудаснаас маягт бөглөнө үү.

en: No geometry value provided.
mn: Дүрс оруулаагүй байна.

en: Invalid geometry value.
mn: Оруулах боломжгүй дүрс

en: Invalid geometry type.
mn: Оруулах боломжгүй дүрсийн төрөл

en: th
mn: -р

en: st
mn: -р

en: nd
mn: -р

en: rd
mn: -р

en: %(value).1f million | %(value).1f million
mn[0]: %(value).1f сая
mn[1]: %(value).1f сая

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
mn[0]: %(value).1f тэр бум
mn[1]: %(value).1f тэр бум

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
mn[0]: %(value).1f их наяд
mn[1]: %(value).1f их наяд

en: one
mn: нэг

en: two
mn: хоёр

en: three
mn: гурав

en: four
mn: дөрөв

en: five
mn: тав

en: six
mn: зургаа

en: seven
mn: долоо

en: eight
mn: найм

en: nine
mn: ес

en: today
mn: өнөөдөр

en: tomorrow
mn: маргааш

en: yesterday
mn: өчигдөр

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
mn: Шуудангийн дугаараа NNNN буюу ANNNNAAA хэлбэрээр оруулна уу.

en: This field requires only numbers.
mn: Энэ хэсэгт зөвхөн тоо оруулна.

en: This field requires 7 or 8 digits.
mn: Энэ хэсэгт зөвхөн 7-8 оронтой тоо оруулна.

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
mn: CUIT-ээ XX-XXXXXXXX-X эсвэл XXXXXXXXXXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Invalid CUIT.
mn: Хүчингүй CUIT байна.

en: Burgenland
mn: Бургенланд

en: Carinthia
mn: Каринтиа

en: Lower Austria
mn: Доод Австри

en: Upper Austria
mn: Дээд Австри

en: Salzburg
mn: Зальцбург

en: Styria
mn: Стириа

en: Tyrol
mn: Тирол

en: Vorarlberg
mn: Ворарлберг

en: Vienna
mn: Венн

en: Enter a zip code in the format XXXX.
mn: Шуудангийн индексээ XXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Enter a valid Austrian Social Security Number in XXXX XXXXXX format.
mn: Австрийн нийгмийн хамгааллын дугаараа XXXX XXXXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Enter a 4 digit post code.
mn: Шуудангийн 4 оронтой дугаараа оруулна уу.

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
mn: Шуудангийн индексээ XXXXX-XXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
mn: Утасны дугаараа XX-XXXX-XXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
mn: Бразилийн мужаа сонгоно уу. Энэ нь байгаа муж биш байна.

en: Invalid CPF number.
mn: CPF дугаар хүчингүй байна.

en: This field requires at most 11 digits or 14 characters.
mn: Энэ хэсэгт 11-ээс илүүгүй оронтой тоо буюу 14-өөс илүүгүй тэмдэгт оруулна уу.

en: Invalid CNPJ number.
mn: CNPJ дугаар хүчингүй байна.

en: This field requires at least 14 digits
mn: Энэ хэсэгт наад зах нь 14 оронтой тоо оруулна уу.

en: Enter a postal code in the format XXX XXX.
mn: Шуудангийн дугаараа XXX XXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Enter a valid Canadian Social Insurance number in XXX-XXX-XXX format.
mn: Канадын нийгмийн даатгалын дугаараа XXX-XXX-XXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Aargau
mn: Ааргау

en: Appenzell Innerrhoden
mn: Аппензелл Иннерходен

en: Appenzell Ausserrhoden
mn: Аппензелл Ауссеррходен

en: Basel-Stadt
mn: Басел-Стат

en: Basel-Land
mn: Басел-Ланд

en: Berne
mn: Берн

en: Fribourg
mn: Фрибург

en: Geneva
mn: Женев

en: Glarus
mn: Гларус

en: Graubuenden
mn: Граубенден

en: Jura
mn: Юра

en: Lucerne
mn: Лусерн

en: Neuchatel
mn: Неучател

en: Nidwalden
mn: Нидвалден

en: Obwalden
mn: Обвалден

en: Schaffhausen
mn: Шафхаусен

en: Schwyz
mn: Швиз

en: Solothurn
mn: Солотурн

en: St. Gallen
mn: Сант-Галлен

en: Thurgau
mn: Тургау

en: Ticino
mn: Тикино

en: Uri
mn: Ури

en: Valais
mn: Валаис

en: Vaud
mn: Вауд

en: Zug
mn: Зуг

en: Zurich
mn: Зурик

en: Enter a valid Swiss identity or passport card number in X1234567<0 or 1234567890 format.
mn: Щвейцарийн үнэмлэх юм уу пасспортныхоо дугаарыг X1234567<0 эсвэл 1234567890 хэлбэрээр оруулна уу.

en: Enter a valid Chilean RUT.
mn: Чилийн RUT-ээ оруулна уу.

en: Enter a valid Chilean RUT. The format is XX.XXX.XXX-X.
mn: Чилийн RUT-ээ XX.XXX.XXX-X хэлбэрээр оруулна уу.

en: The Chilean RUT is not valid.
mn: Чилийн RUT хүчингүй байна.

en: Baden-Wuerttemberg
mn: Баден-Вюртемберг

en: Bavaria
mn: Бавариа

en: Berlin
mn: Берлин

en: Brandenburg
mn: Бранденбург

en: Bremen
mn: Бремен

en: Hamburg
mn: Хамбург

en: Hessen
mn: Хессен

en: Mecklenburg-Western Pomerania
mn: Мекленбург-Баруун Помераниа

en: Lower Saxony
mn: Саксония

en: North Rhine-Westphalia
mn: Хойд Рейн-Вестфалиа

en: Rhineland-Palatinate
mn: Рейнланд-Палатинет

en: Saarland
mn: Саарланд

en: Saxony
mn: Саксония

en: Saxony-Anhalt
mn: Саксония-Анхалт

en: Schleswig-Holstein
mn: Шлесвиг-Холстейн

en: Thuringia
mn: Турингиа

en: Enter a zip code in the format XXXXX.
mn: Шуудангийн индексээ XXXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Enter a valid German identity card number in XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X format.
mn: Германы үнэмлэхний дугаарыг XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X хэлбэрээр оруулна уу.

en: Arava
mn: Арава

en: Albacete
mn: Албасет

en: Alacant
mn: Алакант

en: Almeria
mn: Алмериа

en: Avila
mn: Авила

en: Badajoz
mn: Бадажоз

en: Illes Balears
mn: Иллес Балеарс

en: Barcelona
mn: Барселон

en: Burgos
mn: Бургоз

en: Caceres
mn: Касерес

en: Cadiz
mn: Кадиз

en: Castello
mn: Кастелло

en: Ciudad Real
mn: Сиудад Рийл

en: Cordoba
mn: Кордоба

en: A Coruna
mn: А Коруна

en: Cuenca
mn: Куэнса

en: Girona
mn: Гирона

en: Granada
mn: Гранада

en: Guadalajara
mn: Гуадалажара

en: Guipuzkoa
mn: Гипузкоа

en: Huelva
mn: Хуелва

en: Huesca
mn: Хуеска

en: Jaen
mn: Жен

en: Leon
mn: Леон

en: Lleida
mn: Ллейда

en: La Rioja
mn: Ла Риожа

en: Lugo
mn: Луго

en: Madrid
mn: Мадрид

en: Malaga
mn: Малага

en: Murcia
mn: Мурсиа

en: Navarre
mn: Наварре

en: Ourense
mn: Оуренс

en: Asturias
mn: Астуриас

en: Palencia
mn: Паленсиа

en: Las Palmas
mn: Лас Палмас

en: Pontevedra
mn: Понтеведра

en: Salamanca
mn: Саламанка

en: Santa Cruz de Tenerife
mn: Санта Круз дэ Тенериф

en: Cantabria
mn: Кантабриа

en: Segovia
mn: Сеговиа

en: Seville
mn: Севилль

en: Soria
mn: Сориа

en: Tarragona
mn: Таррагона

en: Teruel
mn: Теруел

en: Toledo
mn: Толедо

en: Valencia
mn: Валенсиа

en: Valladolid
mn: Валладолид

en: Bizkaia
mn: Бизкаиа

en: Zamora
mn: Замора

en: Zaragoza
mn: Зарагоза

en: Ceuta
mn: Сеута

en: Melilla
mn: Мелилла

en: Andalusia
mn: Андалусиа

en: Aragon
mn: Арагон

en: Principality of Asturias
mn: Астуриасын вант улс

en: Balearic Islands
mn: Балеарикийн арлууд

en: Basque Country
mn: Баск улс

en: Canary Islands
mn: Канарын арлууд

en: Castile-La Mancha
mn: Кастил-Ла-Манча

en: Castile and Leon
mn: Кастил ба Леон

en: Catalonia
mn: Каталон

en: Extremadura
mn: Экстремадура

en: Galicia
mn: Галисиа

en: Region of Murcia
mn: Мурсиа муж

en: Foral Community of Navarre
mn: Наваррегийн Форал суурин

en: Valencian Community
mn: Валенсиагийн суурин

en: Enter a valid postal code in the range and format 01XXX - 52XXX.
mn: Шуудангийн дугаараа 01XXX - 52XXX хооронд, энэ хэлбэрээр оруулна уу.

en: Enter a valid phone number in one of the formats 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX or 9XXXXXXXX.
mn: Утасны дугаараа 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX буюу 9XXXXXXXX хэлбэрийн аль нэгээр оруулна уу.

en: Please enter a valid NIF, NIE, or CIF.
mn: NIF, NIE, CIF оруулна уу.

en: Please enter a valid NIF or NIE.
mn: NIF, NIE оруулна уу.

en: Invalid checksum for NIF.
mn: NIF-ийн шалгах нийлбэр буруу байна.

en: Invalid checksum for NIE.
mn: NIE-ийн шалгах нийлбэр буруу байна.

en: Invalid checksum for CIF.
mn: CIF-ийн шалгах нийлбэр буруу байна.

en: Please enter a valid bank account number in format XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.
mn: Дансны дугаараа XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Invalid checksum for bank account number.
mn: Дансны дугаарын шалгах нийлбэр буруу байна.

en: Enter a valid Finnish social security number.
mn: Финляндийн нийгмийн хамгааллын дугаараа оруулна уу.

en: Enter a zip code in the format XXXXXXX.
mn: Шуудангийн индексээ XXXXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Enter a valid Icelandic identification number. The format is XXXXXX-XXXX.
mn: Исландын үнэмлэхний дугаараа XXXXXX-XXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: The Icelandic identification number is not valid.
mn: Исландын үнэмлэхний дугаар хүчингүй байна.

en: Enter a valid zip code.
mn: Шуудангийн индексээ оруулна уу.

en: Enter a valid Social Security number.
mn: Нийгмийн хамгааллын дугаараа оруулна уу.

en: Enter a valid VAT number.
mn: VAT дугаараа оруулна уу.

en: Enter a postal code in the format XXXXXXX or XXX-XXXX.
mn: Шуудангийн дугаараа XXXXXXX буюу XXX-XXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Hokkaido
mn: Хоккайдо

en: Aomori
mn: Аомори

en: Iwate
mn: Иватэ

en: Miyagi
mn: Мияаги

en: Akita
mn: Акита

en: Yamagata
mn: Ямагата

en: Fukushima
mn: Фукушима

en: Ibaraki
mn: Ибараки

en: Tochigi
mn: Точиги

en: Gunma
mn: Гунма

en: Saitama
mn: Саитама

en: Chiba
mn: Чиба

en: Tokyo
mn: Токио

en: Kanagawa
mn: Канагва

en: Yamanashi
mn: Яманаши

en: Nagano
mn: Нагано

en: Niigata
mn: Нийгата

en: Toyama
mn: Тояма

en: Ishikawa
mn: Ишикава

en: Fukui
mn: Фукуи

en: Gifu
mn: Гифу

en: Shizuoka
mn: Шизуока

en: Aichi
mn: Аичи

en: Mie
mn: Мие

en: Shiga
mn: Шига

en: Kyoto
mn: Кёто

en: Osaka
mn: Осака

en: Hyogo
mn: Нёго

en: Nara
mn: Нара

en: Wakayama
mn: Вакаяма

en: Tottori
mn: Тоттори

en: Shimane
mn: Шиманэ

en: Okayama
mn: Окаяма

en: Hiroshima
mn: Хирошима

en: Yamaguchi
mn: Ямагучи

en: Tokushima
mn: Токушима

en: Kagawa
mn: Кагава

en: Ehime
mn: Эхимэ

en: Kochi
mn: Кочи

en: Fukuoka
mn: Фукуока

en: Saga
mn: Сага

en: Nagasaki
mn: Нагасаки

en: Kumamoto
mn: Кумамото

en: Oita
mn: Оита

en: Miyazaki
mn: Миязаки

en: Kagoshima
mn: Кагошима

en: Okinawa
mn: Окинава

en: Aguascalientes
mn: Агуаскалиентэс

en: Baja California
mn: Бажа Калифорни

en: Baja California Sur
mn: Бажа Калифорни Сур

en: Campeche
mn: Кампече

en: Chihuahua
mn: Чихуахуа

en: Chiapas
mn: Чиапас

en: Coahuila
mn: Коахуила

en: Colima
mn: Колима

en: Distrito Federal
mn: Холбооны Дистрито

en: Durango
mn: Дуранго

en: Guerrero
mn: Гуерреро

en: Guanajuato
mn: Гуанажуато

en: Hidalgo
mn: Хидалго

en: Jalisco
mn: Жалиско

en: Estado de México
mn: Мехико

en: Michoacán
mn: Мичоакан

en: Morelos
mn: Морелос

en: Nayarit
mn: Наярит

en: Nuevo León
mn: Нуево Леон

en: Oaxaca
mn: Вахака

en: Puebla
mn: Пуебло

en: Querétaro
mn: Куеретаро

en: Quintana Roo
mn: Кинтана Ро

en: Sinaloa
mn: Синалоа

en: San Luis Potosí
mn: Сан Луис Потоси

en: Sonora
mn: Сонора

en: Tabasco
mn: Табаско

en: Tamaulipas
mn: Тамаулипас

en: Tlaxcala
mn: Тласкала

en: Veracruz
mn: Веракруз

en: Yucatán
mn: Юкатан

en: Zacatecas
mn: Закатекас

en: Enter a valid postal code
mn: Шуудангийн дугаараа оруулна уу.

en: Enter a valid phone number
mn: Утасны дугаараа оруулна уу.

en: Enter a valid SoFi number
mn: SoFi дугаараа оруулна уу.

en: Drenthe
mn: Дрэнтэ

en: Flevoland
mn: Флеволанд

en: Friesland
mn: Фраисланд

en: Gelderland
mn: Гелдерланд

en: Groningen
mn: Гронинген

en: Limburg
mn: Лимбург

en: Noord-Brabant
mn: Нуурд-Брабант

en: Noord-Holland
mn: Нуурд-Холланд

en: Overijssel
mn: Овераисл

en: Utrecht
mn: Утрехт

en: Zeeland
mn: Зийланд

en: Zuid-Holland
mn: Заит-Холланд

en: Enter a valid Norwegian social security number.
mn: Норвегийн нийгмийн хамгааллын дугаараа оруулна уу.

en: This field requires 8 digits.
mn: Энэ хэсэгт 8 оронтой тоо оруулна.

en: This field requires 11 digits.
mn: Энэ хэсэгт 11 оронтой тоо оруулна.

en: National Identification Number consists of 11 digits.
mn: Үндэсний таних дугаар 11 оронтой байна.

en: Wrong checksum for the National Identification Number.
mn: Үндэсний таних дугаарын шалгах нийлбэр буруу байна.

en: Enter a tax number field (NIP) in the format XXX-XXX-XX-XX or XX-XX-XXX-XXX.
mn: Татварын дугаараа  XXX-XXX-XX-XX буюу XX-XX-XXX-XXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Wrong checksum for the Tax Number (NIP).
mn: Татварын дугаарын шалгах нийлбэр буруу байна.

en: National Business Register Number (REGON) consists of 7 or 9 digits.
mn: Үндэсний бизнесийн бүртгэлийн дугаар 7-9 оронтой байна.

en: Wrong checksum for the National Business Register Number (REGON).
mn: Үндэсний бизнесийн бүртгэлийн дугаарын шалгах нийлбэр буруу байна.

en: Enter a postal code in the format XX-XXX.
mn: Шуудангийн дугаараа XX-XXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Lower Silesia
mn: Доод Силесиа

en: Kuyavia-Pomerania
mn: Куявиа-Помераниа

en: Lublin
mn: Лублин

en: Lubusz
mn: Лубуски

en: Lodz
mn: Лодз

en: Lesser Poland
mn: Бага Польш

en: Masovia
mn: Масовиа

en: Opole
mn: Ополе

en: Subcarpatia
mn: Субкарпатиа

en: Podlasie
mn: Подласие

en: Pomerania
mn: Помераниа

en: Silesia
mn: Силесиа

en: Swietokrzyskie
mn: Свентокшишки

en: Warmia-Masuria
mn: Вармиа-Масуриа

en: Greater Poland
mn: Их Польш

en: West Pomerania
mn: Баруун Помераниа

en: Enter a valid CIF.
mn: CIF оруулна уу.

en: Enter a valid CNP.
mn: CNP оруулна уу.

en: Enter a valid IBAN in ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX format
mn: IBAN-ийг ROXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX-XXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Phone numbers must be in XXXX-XXXXXX format.
mn: Утасны дугаар XXXX-XXXXXX хэлбэрээр байх ёстой.

en: Enter a valid postal code in the format XXXXXX
mn: Шуудангийн дугаараа XXXXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Enter a postal code in the format XXXXX or XXX XX.
mn: Шуудангийн дугаараа XXXXX буюу XXX XX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Banska Bystrica
mn: Банска Бистрика

en: Banska Stiavnica
mn: Банска Стиавника

en: Bardejov
mn: Бардежов

en: Banovce nad Bebravou
mn: Бановц над Бебравоу

en: Brezno
mn: Брезно

en: Bratislava I
mn: Братислав l

en: Bratislava II
mn: Братислав ll

en: Bratislava III
mn: Братислав lll

en: Bratislava IV
mn: Братислав lV

en: Bratislava V
mn: Братислав V

en: Bytca
mn: Битка

en: Cadca
mn: Кадка

en: Detva
mn: Детва

en: Dolny Kubin
mn: Долни Кубин

en: Dunajska Streda
mn: Дунайска Стреда

en: Galanta
mn: Галанта

en: Gelnica
mn: Гелника

en: Hlohovec
mn: Хлоховек

en: Humenne
mn: Хюменн

en: Ilava
mn: Илава

en: Kezmarok
mn: Кезмарок

en: Komarno
mn: Комарно

en: Kosice I
mn: Косиз I

en: Kosice II
mn: Косиз II

en: Kosice III
mn: Косиз III

en: Kosice IV
mn: Косиз IV

en: Kosice - okolie
mn: Косиз - околие

en: Krupina
mn: Крупина

en: Kysucke Nove Mesto
mn: Кисук Нове Место

en: Levice
mn: Левис

en: Levoca
mn: Левока

en: Liptovsky Mikulas
mn: Липтовски Микулас

en: Lucenec
mn: Лукенек

en: Malacky
mn: Малаки

en: Martin
mn: Мартин

en: Medzilaborce
mn: Медзилаборс

en: Michalovce
mn: Михаловс

en: Myjava
mn: Мияава

en: Namestovo
mn: Наместово

en: Nitra
mn: Нитра

en: Nove Mesto nad Vahom
mn: Нове Место над Вахом

en: Nove Zamky
mn: Нове Замки

en: Partizanske
mn: Партизанске

en: Pezinok
mn: Пезинок

en: Piestany
mn: Пиестани

en: Poltar
mn: Полтар

en: Poprad
mn: Попрад

en: Povazska Bystrica
mn: Повазска Бистрика

en: Presov
mn: Пресов

en: Prievidza
mn: Приевидза

en: Puchov
mn: Пучов

en: Revuca
mn: Ревука

en: Rimavska Sobota
mn: Римавска Собота

en: Roznava
mn: Рознава

en: Ruzomberok
mn: Рузомберок

en: Sabinov
mn: Сабинов

en: Senec
mn: Сенек

en: Senica
mn: Сеника

en: Skalica
mn: Скалиса

en: Snina
mn: Снина

en: Sobrance
mn: Собранс

en: Spisska Nova Ves
mn: Списска Нова Вес

en: Stara Lubovna
mn: Стара Любовна

en: Stropkov
mn: Стропков

en: Svidnik
mn: Свидник

en: Sala
mn: Сала

en: Topolcany
mn: Тополсани

en: Trebisov
mn: Требисов

en: Trencin
mn: Тренкин

en: Trnava
mn: Трнава

en: Turcianske Teplice
mn: Туркианск Теплис

en: Tvrdosin
mn: Тврдосин

en: Velky Krtis
mn: Велки Кртис

en: Vranov nad Toplou
mn: Вранов над Топлоу

en: Zlate Moravce
mn: Злате Моравс

en: Zvolen
mn: Зволен

en: Zarnovica
mn: Зарновика

en: Ziar nad Hronom
mn: Зиар над Хроном

en: Zilina
mn: Зилина

en: Banska Bystrica region
mn: Банска Бистрика муж

en: Bratislava region
mn: Братислав муж

en: Kosice region
mn: Косиз муж

en: Nitra region
mn: Нитра муж

en: Presov region
mn: Пресов муж

en: Trencin region
mn: Тренкин муж

en: Trnava region
mn: Трнава муж

en: Zilina region
mn: Зилина муж

en: Enter a valid postcode.
mn: Шуудангийн дугаараа оруулна уу.

en: Bedfordshire
mn: Бэдфордшир

en: Buckinghamshire
mn: Букингхэмшир

en: Cheshire
mn: Чешир

en: Cornwall and Isles of Scilly
mn: Корнүолл ба Скиллийн арлууд

en: Cumbria
mn: Кумбриа

en: Derbyshire
mn: Дэрбишир

en: Devon
mn: Дэвон

en: Dorset
mn: Дорсэт

en: Durham
mn: Дурхам

en: East Sussex
mn: Ийст Суссекс

en: Essex
mn: Эссекс

en: Gloucestershire
mn: Глоусестершир

en: Greater London
mn: Их Лондон

en: Greater Manchester
mn: Их Манчестэр

en: Hampshire
mn: Хэмпшир

en: Hertfordshire
mn: Хэртфордшир

en: Kent
mn: Кэнт

en: Lancashire
mn: Ланкашир

en: Leicestershire
mn: Леисэстершир

en: Lincolnshire
mn: Линколншир

en: Merseyside
mn: Мэрсэисайд

en: Norfolk
mn: Норфолк

en: North Yorkshire
mn: Норт Йоркшир

en: Northamptonshire
mn: Нортамптоншир

en: Northumberland
mn: Нортамберланд

en: Nottinghamshire
mn: Ноттингхэмшир

en: Oxfordshire
mn: Оксфордшир

en: Shropshire
mn: Шропшир

en: Somerset
mn: Сомерсэт

en: South Yorkshire
mn: Саут Йоркшир

en: Staffordshire
mn: Стаффордшир

en: Suffolk
mn: Суффолк

en: Surrey
mn: Сурреи

en: Tyne and Wear
mn: Тийн ба Виэр

en: Warwickshire
mn: Уарвикшир

en: West Midlands
mn: Вэст Мидландс

en: West Sussex
mn: Вест Суссекс

en: West Yorkshire
mn: Вест Йоркшир

en: Wiltshire
mn: Вилтшир

en: Worcestershire
mn: Ворсестершир

en: County Antrim
mn: Антрим каунти

en: County Armagh
mn: Армагх каунти

en: County Down
mn: Даун каунти

en: County Fermanagh
mn: Ферманаф каунти

en: County Londonderry
mn: Лондондерри каунти

en: County Tyrone
mn: Тирон каунти

en: Clwyd
mn: Клвид

en: Dyfed
mn: Дифед

en: Gwent
mn: Гвент

en: Gwynedd
mn: Гвинедд

en: Mid Glamorgan
mn: Дундад Гламорган

en: Powys
mn: Повис

en: South Glamorgan
mn: Өмнөд Гламорган

en: West Glamorgan
mn: Баруун Гламорган

en: Borders
mn: Бордэрс

en: Central Scotland
mn: Төв Шотланд

en: Dumfries and Galloway
mn: Дамфрайс ба Галловэй

en: Fife
mn: Файф

en: Grampian
mn: Грампиан

en: Highland
mn: Хайланд

en: Lothian
mn: Лотиан

en: Orkney Islands
mn: Оркнэй арлууд

en: Shetland Islands
mn: Шетланд арлууд

en: Strathclyde
mn: Стратклид

en: Tayside
mn: Тайсайд

en: Western Isles
mn: Вестерн Айслс

en: England
mn: Англи

en: Northern Ireland
mn: Умард Ирланд

en: Scotland
mn: Шотланд

en: Wales
mn: Вэльс

en: Enter a zip code in the format XXXXX or XXXXX-XXXX.
mn: Шуудангийн индексээ XXXXX буюу XXXXX-XXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Enter a valid U.S. Social Security number in XXX-XX-XXXX format.
mn: АНУ-ын нийгмийн хамгааллын дугаараа XXX-XX-XXXX хэлбэрээр оруулна уу.

en: Enter a valid South African ID number
mn: Өмнөд Африкийн ID дугаараа оруулна уу.

en: Enter a valid South African postal code
mn: Өмнөд Африкийн шуудангийн дугаараа оруулна уу.

en: Eastern Cape
mn: Зүүн Кэйп

en: Free State
mn: Фрий стэйт

en: Gauteng
mn: Гаутэнг

en: KwaZulu-Natal
mn: КваЗулу-Натал

en: Limpopo
mn: Лимпопо

en: Mpumalanga
mn: Мпумаланга

en: Northern Cape
mn: Хойд Кэйп

en: North West
mn: Норт Вэст

en: Western Cape
mn: Баруун Кэйп

en: redirect from
mn: хаанаас

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
mn: Энэ нь домэйн нэр агуулаагүй абсолют зам байх ёстой. Жишээ нь: '/events/search/'.

en: redirect to
mn: хаашаа

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
mn: Энэ нь (дээрхийн нэгэн адил) абсолют зам юм уу 'http://' гэж эхэлсэн бүтэн URL байж болно.

en: redirect
mn: хандуулах

en: redirects
mn: хандуулах

en: expire date
mn: дуусах хугацаа

en: domain name
mn: домэйн нэр

en: display name
mn: дэлгэцний нэр

en: sites
mn: сайт

en: This value must be an integer.
mn: Энэ бүхэл тоо байх ёстой.

en: This value must be either True or False.
mn: Энэ True, False-ийн аль аль нь байх ёстой.

en: This field cannot be null.
mn: Энэ хэсгийг хоосон орхиж болохгүй.

en: Enter only digits separated by commas.
mn: Зөвхөн таслалаар тусгаарлагдсан цифр оруулна уу.

en: Enter a valid date in YYYY-MM-DD format.
mn: Огноогоо ЖЖЖЖ-СС-ӨӨ гэсэн хэлбэрээр оруулна уу.

en: Invalid date: %s
mn: Буруу огноо: %s

en: Enter a valid date/time in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
mn: Огноо/цагаа ЖЖЖЖ-СС-ӨӨ ЦЦ:ММ[:сс[.uuuuuu]] гэсэн хэлбэрээр оруулна уу.

en: This value must be a decimal number.
mn: Энэ бутархай тоо байх ёстой.

en: This value must be either None, True or False.
mn: Энэ None, True, False-ийн аль аль нь байх ёстой.

en: Enter a valid time in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
mn: Цагаа ЦЦ:ММ[:сс[.uuuuuu]] гэсэн хэлбэрээр оруулна уу.

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
mn: Нэгээс олныг сонгохын тулд Мак дээрх "Control", "Command"-ийг дарна уу.

en: Please enter valid %(self)s IDs. The value %(value)r is invalid. | Please enter valid %(self)s IDs. The values %(value)r are invalid.
mn[0]: %(self)s ID-ийг оруулна уу. %(value)r гэсэн өгөгдхүүн буруу байна.
mn[1]: %(self)s ID-ийг оруулна уу. %(value)r гэсэн өгөгдхүүнүүд буруу байна.

en: This field is required.
mn: Энэ хэсгийг бөглөх шаардлагатай.

en: Enter a valid value.
mn: Өгөгдхүүнээ оруулна уу.

en: Ensure this value has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
mn: Энэ өгөгдхүүн хамгийн ихдээ %(max)d тэмдэгттэй байх ёстой (%(length)d урттай).

en: Ensure this value has at least %(min)d characters (it has %(length)d).
mn: Энэ өгөгдхүүн хамгийн багадаа %(min)d тэмдэгттэй байх ёстой (%(length)d урттай).

en: Enter a whole number.
mn: Дугаараа бүхлээр нь оруулна уу.

en: Ensure this value is less than or equal to %s.
mn: Энэ өгөгдхүүн %s буюу үүнээс бага байх ёстой.

en: Ensure this value is greater than or equal to %s.
mn: Энэ өгөгдхүүн %s буюу үүнээс их байх ёстой.

en: Enter a number.
mn: Дугаараа оруулна уу.

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
mn: Энд нийтдээ %s -аас олонгүй цифр байх ёстой.

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
mn: Энд %s -аас олонгүй бутархайн орон байх ёстой.

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
mn: Энд бутархайн таслалаас өмнө %s-аас олонгүй цифр байх ёстой.

en: Enter a valid date.
mn: Огноо оруулна уу.

en: Enter a valid time.
mn: Цаг оруулна уу.

en: Enter a valid date/time.
mn: Огноо/цаг оруулна уу.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
mn: Файл оруулаагүй байна. Маягтаас кодлох төрлийг чагтал.

en: No file was submitted.
mn: Файл оруулаагүй байна.

en: The submitted file is empty.
mn: Оруулсан файл хоосон байна.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
mn: Зөв зураг оруулна уу. Таны оруулсан файл зүгээр зураг, гэмтсэн зургийн аль нь ч биш байна.

en: Enter a valid URL.
mn: URL оруулна уу.

en: This URL appears to be a broken link.
mn: Энэ URL холбоос гэмтсэн юм шиг байна.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
mn: Зөв сонголт хийгээрэй. %(value)s гэсэн сонголт байхгүй байна.

en: Enter a list of values.
mn: Өгөгдхүүний жагсаалтаа оруулна уу.

en: Enter a valid IPv4 address.
mn: IPv4 хаягаа оруулна уу.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
mn: Үсэг, тоо, нэмэлт тэмдэг, зурааснаас бүрдэх `slug`-аа оруулна уу.

en: Order
mn: Дараалал

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
mn: %(field_label)s-тэй %(model_name)s-ийг аль хэдийнэ оруулсан байна.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
mn: Зөв сонголт хийгээрэй. Энэ сонголт байхгүй байна.

en: Select a valid choice. %s is not one of the available choices.
mn: Зөв сонголт хийгээрэй. %s гэсэн сонголт байхгүй байна.

en: yes,no,maybe
mn: тийм, үгүй, магадгүй

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
mn[0]: %(size)d байт
mn[1]: %(size)d байт

en: midnight
mn: шөнө

en: noon
mn: үд

en: Monday
mn: Даваа гариг

en: Tuesday
mn: Мягмар гариг

en: Wednesday
mn: Лхагва гариг

en: Thursday
mn: Пүрэв гариг

en: Friday
mn: Баасан гариг

en: Saturday
mn: Бямба гариг

en: Sunday
mn: Ням гариг

en: Mon
mn: Дав

en: Tue
mn: Мяг

en: Wed
mn: Лха

en: Thu
mn: Пүр

en: Fri
mn: Баа

en: Sat
mn: Бям

en: Sun
mn: Ням

en: January
mn: 1-р сар

en: February
mn: 2-р сар

en: March
mn: 3-р сар

en: April
mn: 4-р сар

en: May
mn: 5-р сар

en: June
mn: 6-р сар

en: July
mn: 7-р сар

en: August
mn: 8-р сар

en: September
mn: 9-р сар

en: October
mn: 10-р сар

en: November
mn: 11-р сар

en: December
mn: 12-р сар

en: jan
mn: 1-р сар

en: feb
mn: 2-р сар

en: mar
mn: 3-р сар

en: apr
mn: 4-р сар

en: may
mn: 5-р сар

en: jun
mn: 6-р сар

en: jul
mn: 7-р сар

en: aug
mn: 8-р сар

en: sep
mn: 9-р сар

en: oct
mn: 10-р сар

en: nov
mn: 11-р сар

en: dec
mn: 12-р сар

en: Jan.
mn: 1-р сар

en: Feb.
mn: 2-р сар

en: Aug.
mn: 8-р сар

en: Sept.
mn: 9-р сар

en: Oct.
mn: 10-р сар

en: Nov.
mn: 11-р сар

en: Dec.
mn: 12-р сар

en: or
mn: буюу

en: year | years
mn[0]: жил
mn[1]: жил

en: month | months
mn[0]: сар
mn[1]: сар

en: week | weeks
mn[0]: долоо хоног
mn[1]: долоо хоног

en: day | days
mn[0]: өдөр
mn[1]: өдөр

en: hour | hours
mn[0]: цаг
mn[1]: цаг

en: minute | minutes
mn[0]: минут
mn[1]: минут

en: minutes
mn: минут

en: DATE_FORMAT
mn: N j, Y

en: TIME_FORMAT
mn: P

en: YEAR_MONTH_FORMAT
mn: F Y

en: MONTH_DAY_FORMAT
mn: F j

en: The %(verbose_name)s was created successfully.
mn: %(verbose_name)s амжилттай үүслээ.

en: The %(verbose_name)s was updated successfully.
mn:  %(verbose_name)s амжилттай шинэчлэгдлээ.

en: The %(verbose_name)s was deleted.
mn: %(verbose_name)s устлаа.
