django - en to bg translation catalogue (546 entries)

en: Arabic
bg: арабски

en: Bengali
bg: бенгалски

en: Bulgarian
bg: български

en: Catalan
bg: каталонски

en: Czech
bg: чешки

en: Welsh
bg: уелски

en: Danish
bg: датски

en: German
bg: немски

en: Greek
bg: гръцки

en: English
bg: английски

en: Spanish
bg: испански

en: Argentinean Spanish
bg: аржентински испански

en: Basque
bg: Баски

en: Persian
bg: персийски

en: Finnish
bg: финландски

en: French
bg: френски

en: Irish
bg: ирландски

en: Galician
bg: галицейски

en: Hungarian
bg: унгарски

en: Hebrew
bg: еврит

en: Hindi
bg: Хинди

en: Croatian
bg: хърватски

en: Icelandic
bg: исландски

en: Italian
bg: италиански

en: Japanese
bg: японски

en: Georgian
bg: грузински

en: Korean
bg: корейски

en: Khmer
bg: Кхмерски

en: Kannada
bg: каннада (индийски)

en: Latvian
bg: латвийски

en: Macedonian
bg: македонски

en: Dutch
bg: холандски

en: Norwegian
bg: норвежки

en: Polish
bg: полски

en: Romanian
bg: ромънски

en: Russian
bg: руски

en: Slovak
bg: словашки

en: Slovenian
bg: словенски

en: Serbian
bg: сръбски

en: Swedish
bg: шведски

en: Tamil
bg: тамил (индийски)

en: Telugu
bg: телугу (индийски)

en: Turkish
bg: турски

en: Ukrainian
bg: украински

en: Simplified Chinese
bg: китайски

en: Traditional Chinese
bg: традиционен китайски

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
bg: Успешно изтрити %(count)d %(items)s.

en: Are you sure?
bg: Сериозно?

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
bg: Изтрий избраните %(verbose_name_plural)s

en: <h3>By %s:</h3>
    <ul>
bg: <h3>По %s:</h3>
    <ul>

en: All
bg: Всички

en: Any date
bg: Коя-да-е дата

en: Today
bg: Днес

en: Past 7 days
bg: Последните 7 дни

en: This month
bg: Този месец

en: This year
bg: Тази година

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Action:
bg: Действие:

en: action time
bg: време на действие

en: object id
bg: id на обекта

en: object repr
bg: repr на обекта

en: action flag
bg: флаг за действие

en: change message
bg: смени съобщение

en: log entry
bg: записка

en: log entries
bg: записки

en: None
bg: Празно

en: Changed %s.
bg: Променен %s.

en: and
bg: и

en: Added %(name)s "%(object)s".
bg: Добавeн %(name)s "%(object)s".

en: No fields changed.
bg: Няма променени полета.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
bg: Обектът %(name)s "%(obj)s" бе успешно добавен.

en: You may edit it again below.
bg: Може да го редактирате пак по-долу.

en: You may add another %s below.
bg: Може да добавите още един обект %s по-долу.

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
bg: Обектът %(name)s "%(obj)s" бе успешно актуализиран.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
bg: Обектът %(name)s "%(obj)s" бе успешно добавен.  Може да го редактирате по-долу.

en: Add %s
bg: Добави %s

en: Change %s
bg: Промени %s

en: Database error
bg: Грешка с базата данни

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
bg: Обектът %(name)s "%(obj)s" бе успешно изтрит.

en: Change history: %s
bg: История на промените: %s

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
bg: Въведете правилно потребителско име и парола.  И двете полета правят разлика между малки и големи букви!

en: Looks like your browser isn't configured to accept cookies. Please enable cookies, reload this page, and try again.
bg: Браузерът ви май не е настроен да приема cookies.  Пуснете ги и заредете страницата на ново.

en: Usernames cannot contain the '@' character.
bg: Потребителските имена не могат да съдържат символа '@'.

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
bg: E-mail адресът ти не ти е потребителско име.  Пробвай '%s'.

en: Site administration
bg: Администрация на сайта

en: Log in
bg: Вход

en: %s administration
bg: %s администрация

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s: %(obj)s
bg: Едно или повече %(fieldname)s в %(name)s: %(obj)s

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s:
bg: Едно или повече %(fieldname)s в %(name)s:

en: Date:
bg: Дата:

en: Time:
bg: Час:

en: Currently:
bg: Сега:

en: Change:
bg: Промяна:

en: Lookup
bg: Търсене

en: Add Another
bg: Добави друг

en: Page not found
bg: Няма такава страница

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
bg: Сори, ама тая страничка липсва.

en: Home
bg: Начало

en: Server error
bg: Сървърна грешка

en: Server error (500)
bg: Сървърна грешка (500)

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
bg: Малък проблем.  Администраторът на сайта е уведомен за случилото се.  Благодарим за проявеното разбиране.

en: Run the selected action
bg: Изпълни избраното действие

en: Go
bg: Давай

en: Welcome,
bg: Добре дошли,

en: Documentation
bg: Документация

en: Change password
bg: Промени парола

en: Log out
bg: Изход

en: Django site admin
bg: Административен панел

en: Django administration
bg: Административен панел

en: Add
bg: Добави

en: History
bg: История

en: View on site
bg: Разгледай в сайта

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
bg[0]: Коригирайте долу допуснатата грешка.
bg[1]: Коригирайте долу допуснатите грешки.

en: Add %(name)s
bg: Добави %(name)s

en: Filter
bg: Филтър

en: Delete
bg: Изтрий

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
bg: Изтриването на обекта %(object_name)s '%(escaped_object)s' не може да бъде извършено без да се изтрият и някой свързани обекти, върху които обаче нямате права:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
bg: Наистина ли искате да затрием обектите %(object_name)s "%(escaped_object)s"? Следните свързани елементи също ще бъдат изтрити:

en: Yes, I'm sure
bg: Абсолютно

en: Delete multiple objects
bg: Итриване на няколко обекта

en: Deleting the %(object_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
bg: Изтриването на %(object_name)s не може да бъде извършено без да се изтрият и някой свързани обекти, върху които обаче нямате права:

en: Are you sure you want to delete the selected %(object_name)s objects? All of the following objects and their related items will be deleted:
bg: Наистина ли искате да затрием избраните %(object_name)s обекти? Следните обекти и свързани елементи ще бъдат изтрити:

en:  By %(filter_title)s
bg:  По %(filter_title)s

en: Models available in the %(name)s application.
bg: Модели в приложението %(name)s

en: Change
bg: Промени

en: You don't have permission to edit anything.
bg: Нямате права да редактирате каквото и да е.

en: Recent Actions
bg: Пресни действия

en: My Actions
bg: Моите действия

en: None available
bg: Няма налични

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
bg: Има някакъв проблем с базата данни.  Проверете дали необходимите таблици са създадени и дали съответния потребител има необходимите права за достъп.

en: Username:
bg: Потребител:

en: Password:
bg: Парола:

en: Date/time
bg: Дата/час

en: User
bg: Потребител

en: Action
bg: Действие

en: DATETIME_FORMAT
bg: j N, Y, P

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
bg: Този обект няма исторя на промените.  Вероятно не е добавен чрез административния панел.

en: Show all
bg: Покажи всички

en: Save
bg: Запис

en: %(full_result_count)s total
bg: %(full_result_count)s общо

en: Save as new
bg: Запис като нов

en: Save and add another
bg: Запис и нов

en: Save and continue editing
bg: Запис и продължение

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
bg: Първо, въведете потребител и парола.  След това ще можете да редактирате повече детайли.

en: Username
bg: Потребител

en: Password
bg: Парола

en: Password (again)
bg: Парола (пак)

en: Enter the same password as above, for verification.
bg: Въведете същата парола още веднъж за проверка.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
bg: Въведете нова парола за потребител <strong>%(username)s</strong>.

en: Delete?
bg: Да изтрия ли?

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
bg: Благодарим Ви, че използвахте този сайт днес.

en: Log in again
bg: Влез пак

en: Password change
bg: Промяна на парола

en: Password change successful
bg: Паролата е сменена успешно

en: Your password was changed.
bg: Паролата ви е сменена.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
bg: Въведете си старата парола (за сигурност), след което въведете желаната нова парола два пъти за да не стават грешки.

en: Old password:
bg: Стара парола:

en: New password:
bg: Нова парола:

en: Confirm password:
bg: Потвърдете паролата:

en: Change my password
bg: Промяна на парола

en: Password reset
bg: Нова парола

en: Enter new password
bg: Въведете нова парола

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
bg: Въведете желаната нова парола два пъти за да не стават грешки.

en: Password reset successful
bg: Паролата е успешно обновена

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset
bg: Получавате този e-mail, защото сте поръчали да Ви бъде издадена нова парола

en: for your user account at %(site_name)s
bg: за Вашия потребителски акаунт в %(site_name)s

en: Your username, in case you've forgotten:
bg: Вашето потребителско име (ако не го помните):

en: Thanks for using our site!
bg: Много се радваме, че използвате сайта ни!

en: The %(site_name)s team
bg: Готините хора от %(site_name)s

en: E-mail address:
bg: E-mail адрес:

en: Reset my password
bg: Нова парола

en: All dates
bg: Всички дати

en: Select %s
bg: Изберете %s

en: Select %s to change
bg: Изберете %s за промяна

en: site
bg: сайт

en: tag:
bg: таг:

en: filter:
bg: филтър:

en: view:
bg: изглед:

en: App %r not found
bg: Приложението %r липсва

en: model:
bg: модел:

en: all %s
bg: всички %s

en: number of %s
bg: брой %s

en: Fields on %s objects
bg: Полета на %s обекти

en: Integer
bg: Цяло число

en: Boolean (Either True or False)
bg: Boolean (True или False)

en: String (up to %(max_length)s)
bg: Символен низ (до %(max_length)s символа)

en: Comma-separated integers
bg: Цели числа, разделени с запетая

en: Date (without time)
bg: Дата (без час)

en: Date (with time)
bg: Дата (и час)

en: Decimal number
bg: Десетична дроб

en: E-mail address
bg: E-mail адрес

en: File path
bg: Път към файл

en: Floating point number
bg: Число с плаваща запетая

en: IP address
bg: IP адрес

en: Boolean (Either True, False or None)
bg: Boolean (Възможните стойности са True, False или None)

en: Relation to parent model
bg: Връзка с родителския обект

en: Phone number
bg: Телефонен номер

en: Text
bg: Текст

en: Time
bg: Час

en: U.S. state (two uppercase letters)
bg: американски щат (две главни букви)

en: XML text
bg: XML текст

en: %s does not appear to be a urlpattern object
bg: %s не прилича на обект от тип urlpattern

en: Bookmarklets
bg: Bookmarklet-и

en: Documentation bookmarklets
bg: Bookmarklet-и за документация

en: 
    <p class="help">To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks
    toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can
    select the bookmarklet from any page in the site.  Note that some of these
    bookmarklets require you to be viewing the site from a computer designated
    as "internal" (talk to your system administrator if you aren't sure if
    your computer is "internal").</p>
bg: 
    <p class="help">За да инсталирате bookmarklet-и, задърпайте линка в bookmarks
    toolbar-а, или щракнете с десния бутон и добавете линка в отметките. Сега можете да
    изберете bookmarklet-а от която и да е страница.  Някой от тези
    bookmarklet-и могат да се разглеждат само от компютър, който е маркиран 
    като "вътрешен" (приказвайте с администратора ако не сте сигурни дали
    компютърът ви е "вътрешен").</p>

en: Documentation for this page
bg: Документация за тази страница

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
bg: Препраща от която и да е страница към документацията за изгледа, който я е генерирал.

en: Show object ID
bg: ID на обекта

en: Shows the content-type and unique ID for pages that represent a single object.
bg: Показва типът на съдържанието и ID-то на страници, които представляват единичен обект.

en: Edit this object (current window)
bg: Редактирай този обект (в този прозорец)

en: Jumps to the admin page for pages that represent a single object.
bg: Отива в админската страница за страници, които представляват единичен обект.

en: Edit this object (new window)
bg: Редактирай този обект (в нов прозорец)

en: As above, but opens the admin page in a new window.
bg: Като горното, но отваря администраторската страница в нов прозорец.

en: Personal info
bg: Лична информация

en: Permissions
bg: Права

en: Important dates
bg: Важни дати

en: Groups
bg: Групи

en: Add user
bg: Добави потребител

en: Password changed successfully.
bg: Паролата бе успешно сменена.

en: Change password: %s
bg: Смени парола: %s

en: Required. 30 characters or fewer. Alphanumeric characters only (letters, digits and underscores).
bg: Въведете не-повече от 30 символа (само букви, цифри, и подчертавка)

en: This value must contain only letters, numbers and underscores.
bg: Тази стойност може да съдържа само букви, цифри и подчертавки.

en: A user with that username already exists.
bg: Потребител с това потребителско име вече съществува.

en: The two password fields didn't match.
bg: Двете полета за паролата не съвпадат.

en: This account is inactive.
bg: Този акаунт е деактивиран.

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
bg: Браузерът, който използвате не поддържа cookies, а те са необходими за да можете да се логнете.

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
bg: С този email адрес няма обвързан потребителски акаунт.  Сигурни ли сте, че сте се регистрирали?

en: Password reset on %s
bg: Паролата се сменя на %s

en: New password
bg: Нова парола

en: Old password
bg: Стара парола

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
bg: Въвели сте погрешна стара парола.  Въведете я пак.

en: name
bg: име

en: codename
bg: код

en: permission
bg: право

en: permissions
bg: права

en: group
bg: група

en: groups
bg: групи

en: username
bg: потребител

en: first name
bg: собствено име

en: last name
bg: фамилно име

en: e-mail address
bg: e-mail адрес

en: password
bg: парола

en: Use '[algo]$[salt]$[hexdigest]' or use the <a href="password/">change password form</a>.
bg: Въведете '[algo]$[salt]$[hexdigest]' или използвайте <a href="password/">формата за смяна на парола</a>.

en: staff status
bg: персонал

en: Designates whether the user can log into this admin site.
bg: Указва дали този потребител има достъп до административния панел.

en: active
bg: активен

en: superuser status
bg: статут на супер-потребител

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
bg: Указва, че този потребител има всички права (без да има нужда да се указват изрично).

en: last login
bg: последен логин

en: date joined
bg: дата на регистриране

en: In addition to the permissions manually assigned, this user will also get all permissions granted to each group he/she is in.
bg: Освен ръчно указаните права, този потребител също ще получи правата на всяка група, към която принадлежи.

en: user permissions
bg: потребителски права

en: user
bg: потребител

en: users
bg: потребители

en: message
bg: съобщение

en: Logged out
bg: Извън системата

en: Enter a valid e-mail address.
bg: Въведете валиден e-mail адрес.

en: Content
bg: Съдържание

en: Name
bg: Име

en: Email address
bg: E-mail адрес

en: Comment
bg: Коментар

en: content type
bg: тип на съдържанието

en: object ID
bg: ID на обекта

en: user's name
bg: потребителско име

en: user's email address
bg: потребителски e-mail адрес

en: user's URL
bg: потребителски URL

en: comment
bg: коментар

en: date/time submitted
bg: дата и час на подаване

en: is public
bg: е публичен

en: is removed
bg: е премахнат

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
bg: Щтракнете тази кутийка ако коментарът е неподходящ.  Вместо съдържанието на коментара, ще се покаже надписът "Този коментар бе премахнат."

en: comments
bg: коментари

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
bg: Пуснат от %(user)s на %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: flag
bg: флаг

en: date
bg: дата на флага

en: yes
bg: да

en: no
bg: не

en: python model class name
bg: има на класа на модела в Python

en: content types
bg: типове съдържание

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
bg: Пример: '/about/contact/'.  Началната и крайната наклонена чертичка са задължителни.

en: This value must contain only letters, numbers, underscores, dashes or slashes.
bg: Тази стойност може да съдържа само букви, цифри, подчертавки, тиренца и наклонени чертички.

en: title
bg: заглавие

en: content
bg: съдържание

en: enable comments
bg: позволяване на коментари

en: template name
bg: име на шаблон

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
bg: Пример: 'flatpages/contact_page.html'.  Ако това не е указано, системата ще използва 'flatpages/default.html'.

en: registration required
bg: изисква се регистрация

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
bg: Ако това е чекнато, само логнати потребители ще могат да виждат страницата.

en: flat page
bg: информативна страница

en: flat pages
bg: информативни страници

en: th
bg: и

en: st
bg: ви

en: nd
bg: ри

en: rd
bg: ти

en: one
bg: един

en: two
bg: два

en: three
bg: три

en: four
bg: четири

en: five
bg: пет

en: six
bg: шест

en: seven
bg: седем

en: eight
bg: осем

en: nine
bg: девет

en: today
bg: днес

en: tomorrow
bg: Утре

en: yesterday
bg: вчера

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
bg: Въведете пощенския код във формат NNNN или ANNNNAAA.

en: This field requires only numbers.
bg: Това поле изисква число.

en: This field requires 7 or 8 digits.
bg: Това поле изисква 7 или 8 цифри.

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
bg: Въведете валиден номер на германска лична карта в формат XX-XXXXXXXX-X или XXXXXXXXXXXX.

en: Invalid CUIT.
bg: Невалиден CUIT.

en: Enter a zip code in the format XXXX.
bg: Въведете пощенски код в формат XXXX.

en: Enter a 4 digit post code.
bg: Въведете 4 цифрен пощенски код

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
bg: Въведете пощенски код в формат XXXXX-XXX.

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
bg: Телефонните номера трябва да бъдат в формат XX-XXXX-XXXX.

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
bg: Изберете валиден бразилски щат.  Този, не е един отвалидните щати.

en: Invalid CPF number.
bg: Невалиден CPF номер

en: This field requires at most 11 digits or 14 characters.
bg: Това поле изисква поне 11 цифри или 14 символа.

en: Invalid CNPJ number.
bg: Невалиден CNPJ номер

en: This field requires at least 14 digits
bg: Това поле изисква поне 14 цифри.

en: Enter a postal code in the format XXX XXX.
bg: Въведете пощенски код в формат XXX XXХ.

en: Enter a valid Canadian Social Insurance number in XXX-XXX-XXX format.
bg: Въведете валиден номер на канадската социална осигуровка в формата XXX-XX-XXXX.

en: Aargau
bg: Ааргау

en: Geneva
bg: Женева

en: Enter a valid Swiss identity or passport card number in X1234567<0 or 1234567890 format.
bg: Въведете валиден швейцарски индентификационен номер в X1234567<0 или 1234567890 формат

en: Enter a valid Chilean RUT.
bg: Въведете валиден чилийски RUT.

en: Enter a valid Chilean RUT. The format is XX.XXX.XXX-X.
bg: Въведете валиден чилийски RUT. Форпатът представлява ХХ ХХХ ХХХ-Х.

en: The Chilean RUT is not valid.
bg: Чилийският RUT не е валиден.

en: Enter a postal code in the format XXXXX or XXX XX.
bg: Въведете пощенски код в формат XXXXX или XXX XX.

en: Bavaria
bg: Бавария

en: Berlin
bg: Берлин

en: Brandenburg
bg: Бранденбург

en: Bremen
bg: Бремен

en: Hamburg
bg: Хамбург

en: Hessen
bg: Хесен

en: Lower Saxony
bg: Долна Саксония

en: Saxony
bg: Саксония

en: Saxony-Anhalt
bg: Саксония-Анхалт

en: Enter a zip code in the format XXXXX.
bg: Въведете пощенски код в формат XXXXX.

en: Enter a valid German identity card number in XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X format.
bg: Въведете валиден номер на германска лична карта в формат  XXXXXXXXXXX-XXXXXXX-XXXXXXX-X.

en: Barcelona
bg: Барселона

en: Cordoba
bg: Кордоба

en: Granada
bg: Гранада

en: Madrid
bg: Мадрид

en: Malaga
bg: Малага

en: Murcia
bg: Мурсия

en: Navarre
bg: Навара

en: Valencia
bg: Валенсия

en: Zaragoza
bg: Сарагоса

en: Aragon
bg: Арагон

en: Balearic Islands
bg: Балеарските острови

en: Canary Islands
bg: Канарските острови

en: Catalonia
bg: Каталония

en: Enter a valid postal code in the range and format 01XXX - 52XXX.
bg: Въведете валиден пощенски код в интервала 01XXX - 52XXX.

en: Enter a valid phone number in one of the formats 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX or 9XXXXXXXX.
bg: Въведевалиден телефонен номер в един от форматите 6XXXXXXXX, 8XXXXXXXX или 9XXXXXXXX.

en: Please enter a valid NIF, NIE, or CIF.
bg: Въведете валиден НИФ, НИЕ, или ЦИФ.

en: Please enter a valid NIF or NIE.
bg: Въведете валиден НИГ или НИЕ.

en: Invalid checksum for NIF.
bg: Невалидна чексума за НИФ

en: Invalid checksum for NIE.
bg: Невалидна чексума за НИЕ

en: Invalid checksum for CIF.
bg: Невалидна чексума за ЦИФ

en: Please enter a valid bank account number in format XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.
bg: Въведете валиден номер на банковата ви сметка във формат XXXX-XXXX-XX-XXXXXXXXXX.

en: Invalid checksum for bank account number.
bg: Невалидна чексума за номер на банковата сметка

en: Enter a valid Finnish social security number.
bg: Въведете валиден финландски номер на социалната осигуровка.

en: Enter a zip code in the format XXXXXXX.
bg: Въведете пощенски код в формат XXXXXXX.

en: Enter a valid Icelandic identification number. The format is XXXXXX-XXXX.
bg: Въведете валиден исландски номер. Форматът представлява XXXXXX-XXXX.

en: The Icelandic identification number is not valid.
bg: Исландския номер за индентификация е невлиден

en: Enter a valid zip code.
bg: Въведете валиден пощенски код.

en: Enter a valid Social Security number.
bg: Въведете валиден номер на социалната ви осигуровка.

en: Enter a valid VAT number.
bg: Въведете валиден VAT номер.

en: Enter a postal code in the format XXXXXXX or XXX-XXXX.
bg: Въведете пощенски код в формат XXXXXXX или XXX-XXXX.

en: Hokkaido
bg: Хокайдо

en: Aomori
bg: Амори

en: Akita
bg: Акита

en: Yamagata
bg: Ямагата

en: Fukushima
bg: Фукушима

en: Ibaraki
bg: Ибараки

en: Saitama
bg: Сайтама

en: Chiba
bg: Чиба

en: Tokyo
bg: Токио

en: Kanagawa
bg: Канагава

en: Yamanashi
bg: Яманаши

en: Nagano
bg: Нагано

en: Ishikawa
bg: Ишикава

en: Shiga
bg: Шига

en: Kyoto
bg: Киато

en: Osaka
bg: Осака

en: Nara
bg: Нара

en: Okayama
bg: Окаяма

en: Hiroshima
bg: Хирошима

en: Yamaguchi
bg: Ямагучи

en: Tokushima
bg: Токушима

en: Kochi
bg: Кочи

en: Fukuoka
bg: Фукуока

en: Saga
bg: Сага

en: Nagasaki
bg: Нагазаки

en: Kumamoto
bg: Кумамото

en: Miyazaki
bg: Миазаки

en: Okinawa
bg: Окинава

en: Chihuahua
bg: Чихуахуа

en: Hidalgo
bg: Хидалго

en: Tabasco
bg: Табаско

en: Enter a valid postal code
bg: Въведете валиден пощенски код.

en: Enter a valid phone number
bg: Въведете валиден телефонен номер

en: Enter a valid SoFi number
bg: Въведете валиден SoFi номер

en: Enter a valid Norwegian social security number.
bg: Въведете валиден норвежки номер на социалната осигуровка.

en: This field requires 8 digits.
bg: Това поле изисква 8 цифри.

en: This field requires 11 digits.
bg: Това поле изисква 11 цифри.

en: National Identification Number consists of 11 digits.
bg: Националният индентификационен номер се състои от 11 цифри

en: Wrong checksum for the National Identification Number.
bg: Грешна чексума за Националния индентификационен номер

en: Enter a tax number field (NIP) in the format XXX-XXX-XX-XX or XX-XX-XXX-XXX.
bg: Въведете данъчен номер (НИП) във формат XXX-XXX-XX-XX или XX-XX-XXX-XXX.

en: Wrong checksum for the Tax Number (NIP).
bg: Грешна чексума за данъчен номер (НИП)

en: Wrong checksum for the National Business Register Number (REGON).
bg: Грешна чексума за Националния Бизнес Регистрационен Номер (REGON)

en: Enter a postal code in the format XX-XXX.
bg: Въведете пощенски код в формат XX-ХXXX.

en: Banska Bystrica
bg: Банска Бистрица

en: Banska Stiavnica
bg: Банска Стиавница

en: Enter a valid postcode.
bg: Въведете валиден пощенски код.

en: Bedfordshire
bg: Бедфордшър

en: East Sussex
bg: Источен Съсек

en: Essex
bg: Есекс

en: Greater London
bg: Велик Лондон

en: Greater Manchester
bg: Велик Манчестер

en: Kent
bg: Кент

en: South Yorkshire
bg: Южен Йорксър

en: England
bg: Англия

en: Wales
bg: Уелс

en: Enter a zip code in the format XXXXX or XXXXX-XXXX.
bg: Въведете zip код в формат XXXXX или XXXXX-XXXX.

en: Enter a valid U.S. Social Security number in XXX-XX-XXXX format.
bg: Въведете валиден номер на социалната осигуровка в формат XXX-XX-XXXX.

en: Enter a valid South African ID number
bg: Въведете валиден южно-африкански номер за индентификация

en: Enter a valid South African postal code
bg: Въведете валиден пощенски код за Южна Африка

en: redirect from
bg: препратка от

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
bg: Това трябва да бъде абсолютен път, без името на домейна.  Пример: '/events/search/'.

en: redirect to
bg: препратка към

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
bg: Това може да бъде или абсолютен път (като горното) или пълен URL, започващ с 'http://'.

en: redirect
bg: препратка

en: redirects
bg: препратки

en: session key
bg: ключ на сесията

en: session data
bg: данни от сесията

en: expire date
bg: дата на валидност

en: session
bg: сесия

en: sessions
bg: сесии

en: domain name
bg: име на домейна

en: display name
bg: наименование

en: sites
bg: сайтове

en: This value must be an integer.
bg: Тази стойност трябва да бъде цяло число

en: This value must be either True or False.
bg: Тази стойност трябва да бъде True или False.

en: This field cannot be null.
bg: Това поле не може да има празна стойност.

en: Enter only digits separated by commas.
bg: Въведете само цифри, разделени със запетая.

en: Enter a valid date in YYYY-MM-DD format.
bg: Въведете валидна дата в формат ГГГГ-ММ-ДД.

en: Invalid date: %s
bg: Невалидна дата: %s

en: This value must be a decimal number.
bg: Тази стойност трябва да бъде число с плаваща запетая.

en: This value must be either None, True or False.
bg: Тази стойност трябва да бъде None, True, или False.

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
bg: Задръжте натиснат клавиша "Control" (или "Command" на Mac-а) за да направите повече от един избор.

en: This field is required.
bg: Това поле е задължително.

en: Enter a valid value.
bg: Въведете валидна стойност.

en: Ensure this value has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
bg: Уверете се, че стойността съдържа максимално %(max)d символа (в момента %(length)d).

en: Ensure this value has at least %(min)d characters (it has %(length)d).
bg: Уверете се, че тази стойност съдържа поне %(min)d символа (в момента %(length)d).

en: Enter a whole number.
bg: Въведете цяло число.

en: Ensure this value is less than or equal to %s.
bg: Тази стойност трябва да е по-малка или равна на %s.

en: Ensure this value is greater than or equal to %s.
bg: Тази стойност трябва да е по-голяма или равна на %s.

en: Enter a number.
bg: Въведечисло.

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
bg: Уверете си че не сте въвели повече от %s цифри.

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
bg: Уверете се, че няма повече от %s знака след запетаята.

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
bg: Уверете се, че няма повече от %s цифри преди десетичната запетая.

en: Enter a valid date.
bg: Въведете валидна дата.

en: Enter a valid time.
bg: Въведете валиден час.

en: Enter a valid date/time.
bg: Въведете валидна дата / час.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
bg: Не е получен файл.  Проверете типът кодиране на формата.

en: No file was submitted.
bg: Няма изпратен фаил.

en: The submitted file is empty.
bg: Каченият файл е празен.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
bg: Качете валидна картинка.  Файлът, който сте качили или не е картинка или е развалена.

en: Enter a valid URL.
bg: Въведете валиден URL.

en: This URL appears to be a broken link.
bg: Този URL май е счупен линк.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
bg: Направете валиден избор. %(value)s не е един от възможните избори.

en: Enter a list of values.
bg: Въведете списък от стойности

en: Enter a valid IPv4 address.
bg: Въведете валиден IPv4 адрес.

en: Order
bg: Подредба

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
bg: Направете валиден избор.  Този не е един от възможните избори.

en: Select a valid choice. %s is not one of the available choices.
bg: Направете валиден избор.  %s не е един от възможните избори.

en: yes,no,maybe
bg: да,не,може-би

en: %.1f KB
bg: %.1f КБ

en: %.1f MB
bg: %.1f МБ

en: %.1f GB
bg: %.1f ГБ

en: midnight
bg: полунощ

en: noon
bg: обяд

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Sunday
bg: неделя

en: Mon
bg: Пон

en: Tue
bg: Вто

en: Wed
bg: Сря

en: Thu
bg: Чет

en: Fri
bg: Пет

en: Sat
bg: Съб

en: Sun
bg: Нед

en: January
bg: Януари

en: February
bg: Февруари

en: March
bg: Март

en: April
bg: Април

en: May
bg: Май

en: June
bg: Юни

en: July
bg: Юли

en: August
bg: Август

en: September
bg: Септември

en: October
bg: Октомври

en: November
bg: Ноември

en: December
bg: Декември

en: jan
bg: яну

en: feb
bg: фев

en: mar
bg: мар

en: apr
bg: апр

en: may
bg: май

en: jun
bg: юни

en: jul
bg: юли

en: aug
bg: авг

en: sep
bg: сеп

en: oct
bg: окт

en: nov
bg: ное

en: dec
bg: дек

en: Jan.
bg: Яну.

en: Feb.
bg: Фев.

en: Aug.
bg: Авг.

en: Sept.
bg: Септ.

en: Oct.
bg: Окт.

en: Nov.
bg: Ное.

en: Dec.
bg: Дек.

en: or
bg: или

en: year | years
bg[0]: година
bg[1]: години

en: month | months
bg[0]: месец
bg[1]: месеца

en: week | weeks
bg[0]: седмица
bg[1]: седмици

en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дена

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: minutes
bg: минути

en: DATE_FORMAT
bg: j N, Y

en: TIME_FORMAT
bg: P

en: YEAR_MONTH_FORMAT
bg: F Y

en: MONTH_DAY_FORMAT
bg: j F

en: The %(verbose_name)s was created successfully.
bg: Обектът %(verbose_name)s бе успешно създаден.

en: The %(verbose_name)s was updated successfully.
bg: Обектът %(verbose_name)s бе успешно актуализиран.

en: The %(verbose_name)s was deleted.
bg: Обектът %(verbose_name)s бе затрит.
