Django - en to sr translation catalogue (502 entries)

en: Arabic
sr: Arapski

en: Bengali
sr: Bengalski

en: Bulgarian
sr: bugarski

en: Catalan
sr: katalonski

en: Czech
sr: češki

en: Welsh
sr: velški

en: Danish
sr: danski

en: German
sr: nemački

en: Greek
sr: grčki

en: English
sr: engleski

en: Spanish
sr: španski

en: Estonian
sr: estonski

en: Argentinean Spanish
sr: argentinski španski

en: Basque
sr: baskijski

en: Persian
sr: persijski

en: Finnish
sr: finski

en: French
sr: francuski

en: Irish
sr: irski

en: Galician
sr: galski

en: Hungarian
sr: mađarski

en: Hebrew
sr: hebrejski

en: Hindi
sr: hindu

en: Croatian
sr: hrvatski

en: Icelandic
sr: islandski

en: Italian
sr: italijanski

en: Japanese
sr: japanski

en: Georgian
sr: gruzijski

en: Korean
sr: korejski

en: Khmer
sr: kambodijski

en: Kannada
sr: kanada

en: Latvian
sr: latvijski

en: Lithuanian
sr: litvanski

en: Macedonian
sr: makedonski

en: Dutch
sr: holandski

en: Norwegian
sr: norveški

en: Polish
sr: poljski

en: Portuguese
sr: portugalski

en: Brazilian Portuguese
sr: brazilski portugalski

en: Romanian
sr: rumunski

en: Russian
sr: ruski

en: Slovak
sr: slovački

en: Slovenian
sr: slovenski

en: Serbian
sr: srpski

en: Swedish
sr: švedski

en: Tamil
sr: tamilski

en: Telugu
sr: telugu

en: Thai
sr: tajlandski

en: Turkish
sr: turski

en: Ukrainian
sr: ukrajinski

en: Simplified Chinese
sr: novokineski

en: Traditional Chinese
sr: starokineski

en: <h3>By %s:</h3>
    <ul>
sr: <h3>Po %s:</h3>
    <ul>

en: All
sr: Svi

en: Any date
sr: Svi datumi

en: Today
sr: Danas

en: Past 7 days
sr: Poslednjih 7 dana

en: This month
sr: Ovaj mesec

en: This year
sr: Ova godina

en: Yes
sr: Da

en: No
sr: Ne

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Action:
sr: Radnja:

en: action time
sr: vreme radnje

en: object id
sr: id objekta

en: object repr
sr: opis objekta

en: action flag
sr: oznaka radnje

en: change message
sr: opis izmene

en: log entry
sr: zapis u logovima

en: log entries
sr: zapisi u logovima

en: None
sr: Ništa

en: Successfully deleted %(count)d %(items)s.
sr: Uspešno obrisano %(count)d %(items)s.

en: Are you sure?
sr: Da li ste sigurni?

en: Delete selected %(verbose_name_plural)s
sr: Briši označene %(verbose_name_plural)s

en: Changed %s.
sr: Izmenjen %s

en: and
sr: u

en: Added %(name)s "%(object)s".
sr: Dodat %(name)s "%(object)s".

en: Changed %(list)s for %(name)s "%(object)s".
sr: Izmenjen %(list)s za %(name)s "%(object)s".

en: Deleted %(name)s "%(object)s".
sr: Obrisan %(name)s "%(object)s".

en: No fields changed.
sr: Bez izmena u poljima.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully.
sr: %(name)s "%(obj)s" uspešno dodat.

en: You may edit it again below.
sr: Dole možete ponovo unositi izmene.

en: You may add another %s below.
sr: Dole možete dodati novi %s

en: The %(name)s "%(obj)s" was changed successfully.
sr: %(name)s "%(obj)s" je uspešno izmenjen.

en: The %(name)s "%(obj)s" was added successfully. You may edit it again below.
sr: %(name)s "%(obj)s" je uspešno dodat. Dole možete uneti dodatne izmene.

en: Add %s
sr: Dodaj %s

en: %(name)s object with primary key %(key)r does not exist.
sr: Objekat %(name)s sa primarnik ključem %(key)r ne postoji.

en: Change %s
sr: Izmeni %s

en: Database error
sr: Greška u bazi podataka

en: %(count)s %(name)s was changed successfully. | %(count)s %(name)s were changed successfully.
sr[0]: %(count)s %(name)s je uspešno izmenjen.
sr[1]: %(count)s %(name)s su uspešno izmenjenu.

en: The %(name)s "%(obj)s" was deleted successfully.
sr: %(name)s "%(obj)s" je uspešno obrisan.

en: Change history: %s
sr: Istorijat izmena: %s

en: Please enter a correct username and password. Note that both fields are case-sensitive.
sr: Unesite tačno korisničko ime i lozinku. Pazite na razliku između malihi velikih slova u oba polja

en: Please log in again, because your session has expired.
sr: Ulogujte se ponovo pošto je vaša sesija istekla.

en: Looks like your browser isn't configured to accept cookies. Please enable cookies, reload this page, and try again.
sr: Izgleda da vaš brauzer nije podešen da prima kolačiće. Uključite kolačiće, osvežite ovu stranicu i probajte ponovo.

en: Usernames cannot contain the '@' character.
sr: Korisnička imena ne smeju sadržati znak "@".

en: Your e-mail address is not your username. Try '%s' instead.
sr: Vaša e-mail adresa nije vaše korisničko ime. Probajte sa "%s".

en: Site administration
sr: Administracija sistema

en: Log in
sr: Prijava

en: %s administration
sr: administracija %s

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s: %(obj)s
sr: Jedan ili više polja %(fieldname)s u %(name)s: %(obj)s

en: One or more %(fieldname)s in %(name)s:
sr: Jedan ili više polja %(fieldname)s u %(name)s

en: Date:
sr: Datum:

en: Time:
sr: Vreme:

en: Currently:
sr: Trenutno:

en: Change:
sr: Izmena:

en: Lookup
sr: Pretraži

en: Add Another
sr: Dodaj još jedan

en: Page not found
sr: Stranica nije pronađena

en: We're sorry, but the requested page could not be found.
sr: Žao nam je, tražena stranica nije pronađena.

en: Home
sr: Početna

en: Server error
sr: Greška na serveru

en: Server error (500)
sr: Greška na serveru (500)

en: Server Error <em>(500)</em>
sr: Greška na serveru <em>(500)</em>

en: There's been an error. It's been reported to the site administrators via e-mail and should be fixed shortly. Thanks for your patience.
sr: Došlo je do greške. Administrator sajta je obavešten e-mailom i greška će biti uskoro otklonjena. Hvala na strpljenju.

en: Run the selected action
sr: Pokreni odabranu radnju

en: Go
sr: Počni

en: Welcome,
sr: Dobrodošli,

en: Documentation
sr: Dokumentacija

en: Change password
sr: Promena lozinke

en: Log out
sr: Odjava

en: Add
sr: Dodaj

en: History
sr: Istorijat

en: View on site
sr: Pregled na sajtu

en: Please correct the error below. | Please correct the errors below.
sr[0]: Ispravite grešku dole.
sr[1]: Ispravite greške dole.

en: Add %(name)s
sr: Dodaj %(name)s

en: Delete
sr: Obriši

en: Deleting the %(object_name)s '%(escaped_object)s' would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
sr: Uklanjanje %(object_name)s '%(escaped_object)s' povlači uklanjanje svi objekatakoji su povezani sa ovim objektom, ali vaš nalog nema dozvole za brisanje sledećih tipova objekata:

en: Are you sure you want to delete the %(object_name)s "%(escaped_object)s"? All of the following related items will be deleted:
sr: Da sigurni da želite da obrišete %(object_name)s "%(escaped_object)s"? Sledeći objekti koji su u vezi sa ovim objektom će takođe biti obrisani:

en: Yes, I'm sure
sr: Da, siguran sam

en: Delete multiple objects
sr: Brisanje više objekata

en: Deleting the %(object_name)s would result in deleting related objects, but your account doesn't have permission to delete the following types of objects:
sr: Uklanjanje %(object_name)s povlači uklanjanje svih objekata koji su povezani sa ovim objektom, ali vaš nalog nema dozvole za brisanje sledećih tipova objekata:

en: Are you sure you want to delete the selected %(object_name)s objects? All of the following objects and it's related items will be deleted:
sr: Da sigurni da želite da obrišete odabrane %(object_name)s? Sledeći objekti koji su u vezi sa ovim objektom će takođe biti obrisani:

en:  By %(filter_title)s
sr: Po %(filter_title)s

en: Models available in the %(name)s application.
sr: Modeli dostupni u aplikaciji %(name)s.

en: Change
sr: Izmeni

en: You don't have permission to edit anything.
sr: Nemate dozvole da unosite bilo kakve izmene.

en: Recent Actions
sr: Poslednje radnje

en: My Actions
sr: Moje radnje

en: None available
sr: Nema podataka

en: Something's wrong with your database installation. Make sure the appropriate database tables have been created, and make sure the database is readable by the appropriate user.
sr: Nešto nije uredu sa vašom bazom podataka. Proverite da li postoje odgovarajuće tabele i da li odgovarajući korisnik ima pristup bazi.

en: Username:
sr: Korisnik:

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Date/time
sr: Datum/vreme

en: User
sr: Korisnik

en: Action
sr: Radnja

en: DATETIME_FORMAT
sr: j. N. Y., P

en: This object doesn't have a change history. It probably wasn't added via this admin site.
sr: Ovaj objekat nema zabeležen istorijat izmena. Verovatno nije dodat kroz ovaj sajt za administraciju.

en: Show all
sr: Prikaži sve

en: 1 result | %(counter)s results
sr[0]: 1 rezultat
sr[1]: %(counter)s rezultata

en: %(full_result_count)s total
sr: ukupno %(full_result_count)s

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Save as new
sr: Sačuvaj kao novi

en: Save and add another
sr: Sačuvaj i dodaj sledeći

en: Save and continue editing
sr: Sačuvaj i nastavi sa izmenama

en: First, enter a username and password. Then, you'll be able to edit more user options.
sr: Prvo unesite korisničko ime i lozinku. Potom ćete moći da menjate još korisničkih podešavanja.

en: Username
sr: Korisnik

en: Password
sr: Lozinka

en: Password (again)
sr: Lozinka (ponovite)

en: Enter the same password as above, for verification.
sr: Radi provere tačnosti ponovo unesite lozinku koju ste uneli gore.

en: Enter a new password for the user <strong>%(username)s</strong>.
sr: Unesite novu lozinku za korisnika <strong>%(username)s</strong>.

en: Delete?
sr: Brisanje?

en: Thanks for spending some quality time with the Web site today.
sr: Hvala što ste danas proveli vreme na ovom sajtu.

en: Log in again
sr: Ponovna prijava

en: Password change
sr: Izmena lozinke

en: Password change successful
sr: Uspešna izmena lozinke

en: Your password was changed.
sr: Vaša lozinka je izmenjena.

en: Please enter your old password, for security's sake, and then enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
sr: Iz bezbednosnih razloga prvo unesite svoju staru lozinku, a novu zatim unesite dva puta da bismo mogli da proverimo da li ste je pravilno uneli.

en: Old password:
sr: Stara lozinka:

en: New password:
sr: Nova lozinka:

en: Confirm password:
sr: Potvrda lozinke:

en: Change my password
sr: Izmeni moju lozinku

en: Password reset
sr: Resteovanje lozinke

en: Password reset complete
sr: Resetovanje lozinke uspešno

en: Your password has been set.  You may go ahead and log in now.
sr: Vaša lozinka je postavljena.  Možete se privaviti.

en: Password reset confirmation
sr: Potvrda resetovanja lozinke

en: Enter new password
sr: Unesite novu lozinku

en: Please enter your new password twice so we can verify you typed it in correctly.
sr: Unesite novu lozinku dva puta kako bismo mogli da proverimo da li ste je pravilno uneli.

en: Password reset unsuccessful
sr: Resetovanje lozinke neuspešno

en: The password reset link was invalid, possibly because it has already been used.  Please request a new password reset.
sr: Link za resetovanje lozinke je nevažeći, verovatno zato što je već iskorišćen.  Ponovo zatražite resetovanje lozinke.

en: Password reset successful
sr: Resetovanje lozinke uspešno.

en: We've e-mailed you instructions for setting your password to the e-mail address you submitted. You should be receiving it shortly.
sr: Poslali smo uputstva za postavljanje nove lozinke na e-mail adresu koju ste nam dali. Uputstva ćete dobiti uskoro.

en: You're receiving this e-mail because you requested a password reset
sr: Ovu poruku ste primili zato što ste zahtevali resetovanje lozinke

en: for your user account at %(site_name)s
sr: za vaš korisnički nalog na sajtu %(site_name)s

en: Please go to the following page and choose a new password:
sr: Idite na sledeću stranicu i postavite novu lozinku.

en: Your username, in case you've forgotten:
sr: Ukoliko ste zaboravili, vaše korisničko ime:

en: Thanks for using our site!
sr: Hvala što koristite naš sajt!

en: The %(site_name)s team
sr: Ekipa sajta %(site_name)s

en: Forgotten your password? Enter your e-mail address below, and we'll e-mail instructions for setting a new one.
sr: Зaboravili ste lozinku? Unesite svoju e-mail adresu dole i poslaćemo vam uputstva za postavljanje nove.

en: E-mail address:
sr: E-mail adresa:

en: Reset my password
sr: Resetuj moju lozinku

en: All dates
sr: Svi datumi

en: Select %s
sr: Odaberi %s

en: Select %s to change
sr: Odaberi %s za izmenu

en: site
sr: sajt

en: template
sr: templejt

en: view:
sr: pogled:

en: App %r not found
sr: Aplikacija %r nije pronađena

en: Model %(model_name)r not found in app %(app_label)r
sr: Model %(model_name)r nije pronađen u aplikaciji %(app_label)r

en: the related `%(app_label)s.%(data_type)s` object
sr: povezani objekti `%(app_label)s.%(data_type)s`

en: related `%(app_label)s.%(object_name)s` objects
sr: povezani objekti `%(app_label)s.%(object_name)s`

en: all %s
sr: svi %s

en: number of %s
sr: broj %s

en: Fields on %s objects
sr: Polja u objektima %s

en: Integer
sr: Ceo broj

en: Boolean (Either True or False)
sr: Bulova vrednost (True ili False)

en: String (up to %(max_length)s)
sr: String (najduže %(max_length)s)

en: Comma-separated integers
sr: Celi brojevi razdvojene zapetama

en: Date (without time)
sr: Datum (bez vremena)

en: Date (with time)
sr: Datum (sa vremenom)

en: Decimal number
sr: Decimalni broj

en: E-mail address
sr: E-mail adresa

en: File path
sr: Putanja fajla

en: Floating point number
sr: Broj sa pokrenom zapetom

en: IP address
sr: IP adresa

en: Boolean (Either True, False or None)
sr: Bulova vrednost (True ili False)

en: Relation to parent model
sr: Veza sa roditeljskim modelom

en: Phone number
sr: Broj telefona

en: Text
sr: Tekst

en: Time
sr: Vreme

en: U.S. state (two uppercase letters)
sr: Država u SAD (dva velika slova)

en: XML text
sr: XML tekst

en: %s does not appear to be a urlpattern object
sr: %s ne izgleda kao urlpattern objekat

en: Bookmarklets
sr: Bukmarkleti

en: Documentation bookmarklets
sr: Bukmarkleti dokumentacije

en: 
    <p class="help">To install bookmarklets, drag the link to your bookmarks
    toolbar, or right-click the link and add it to your bookmarks. Now you can
    select the bookmarklet from any page in the site.  Note that some of these
    bookmarklets require you to be viewing the site from a computer designated
    as "internal" (talk to your system administrator if you aren't sure if
    your computer is "internal").</p>
sr: 
    <p class="help">Da biste instalirali bukmarklet, prevucite link do svojih
    bukmarkova ili kliknite desnim dugmetom i dodajte među bukmarke. Nakon toga
    bukmarkletima možete pristupiti sa svake stranice na sajtu. Imajte na umu
    da neki bukmarkleti zahtevaju da sajtu pristupite sa računara koji su
    označeni kao "interni" (pitajte administratora vašeg sistema ukoliko niste
    sigurni da li je vaš računar "interni").</p>

en: Documentation for this page
sr: Dokumentacija za ovu stranicu

en: Jumps you from any page to the documentation for the view that generates that page.
sr: Vodi vas od bilo koje stranice do dokumentaicje pogleda koji je generisao tu stranicu.

en: Show object ID
sr: Prikaži ID objekta

en: Shows the content-type and unique ID for pages that represent a single object.
sr: Prikazuje content-type i jedinstveni ID za stranicu koja prestavlja jedan objekat.

en: Edit this object (current window)
sr: Izmeni ovaj objekat (u ovom prozoru)

en: Jumps to the admin page for pages that represent a single object.
sr: Vodi u administracioni stranicu za stranice koje prestavljaju jedan objekat

en: Edit this object (new window)
sr: Izmeni ovaj objekat (novi prozor)

en: As above, but opens the admin page in a new window.
sr: Isto kao prethodni, ali otvara administracionu stranicu u novom prozoru.

en: Personal info
sr: Lični podaci

en: Permissions
sr: Dozvole

en: Important dates
sr: Važni datumi

en: Groups
sr: Grupe

en: Add user
sr: Dodaj korisnika

en: Password changed successfully.
sr: Lozinka uspešno izmenjenea.

en: Change password: %s
sr: Izmeni lozinku: %s

en: Required. 30 characters or fewer. Alphanumeric characters only (letters, digits and underscores).
sr: Зahtevano. 30 slovnih mesta ili manje. Samo alfanumerički znaci (slova, brojke i donja crta).

en: This value must contain only letters, numbers and underscores.
sr: Ova vrednost može sadržati samo slova, brojke i donje crte.

en: Password confirmation
sr: Potvrda lozinke

en: A user with that username already exists.
sr: Korisnik sa tim korisničkim imenom već postoji.

en: The two password fields didn't match.
sr: Dva polja za lozinke se nisu poklopila.

en: This account is inactive.
sr: Ovaj nalog je neaktivan.

en: Your Web browser doesn't appear to have cookies enabled. Cookies are required for logging in.
sr: Izgleda da su kolačići (cookies) isključeni u vašem brauzeru. Oni moraju biti uključeni da bi ste se prijavili.

en: That e-mail address doesn't have an associated user account. Are you sure you've registered?
sr: Ta e-mail adresa nije u vezi ni sa jednim nalogom. Da li ste sigurni da ste se već registrovali?

en: Password reset on %s
sr: Resetovanje lozinke na %s

en: New password
sr: Nova lozinka

en: New password confirmation
sr: Potvrda nove lozinke

en: Old password
sr: Stara lozinka

en: Your old password was entered incorrectly. Please enter it again.
sr: Vaša stara loznka nije pravilno unesena. Unesite je ponovo.

en: name
sr: ime

en: codename
sr: korisničko ime

en: permission
sr: dozvola

en: permissions
sr: dozvole

en: group
sr: grupa

en: groups
sr: grupe

en: username
sr: korisničko ime

en: first name
sr: ime

en: last name
sr: prezime

en: e-mail address
sr: e-mail adresa

en: password
sr: lozinka

en: Use '[algo]$[salt]$[hexdigest]' or use the <a href="password/">change password form</a>.
sr: Koristite '[algo]$[salt]$[hexdigest]' ili <a href="password/">formular za unos lozinke</a>.

en: Designates whether the user can log into this admin site.
sr: Označava da li korisnik može da se prijavi na ovaj sajt za administraciju.

en: active
sr: aktivan

en: Designates whether this user should be treated as active. Unselect this instead of deleting accounts.
sr: Označava da li se korisnik smatra aktivnim. Deselektujte ovo umesto da brišete nalog.

en: Designates that this user has all permissions without explicitly assigning them.
sr: Označava da li korisnik ima sve dozvole bez dodeljivanja pojedinačnih dozvola.

en: last login
sr: poslednja prijava

en: date joined
sr: datum registracije

en: In addition to the permissions manually assigned, this user will also get all permissions granted to each group he/she is in.
sr: Pored ručno dodeljenih dozvola, ovaj korisnik će imati i dozvole dodeljene gurpama kojima pripada.

en: user permissions
sr: korisničke dozvole

en: user
sr: korisnik

en: users
sr: korisnici

en: message
sr: poruka

en: Logged out
sr: Odjavljen

en: Enter a valid e-mail address.
sr: Unesite važeću e-mail adresu.

en: Content
sr: Kontakt

en: Metadata
sr: Metapodaci

en: Name
sr: Ime

en: Email address
sr: E-mail adresa

en: Comment
sr: Komentari

en: Watch your mouth! The word %s is not allowed here. | Watch your mouth! The words %s are not allowed here.
sr[0]: Pazi na jezik! Reč "%s" ovde nije dozvoljena.
sr[1]: Pazi na jezik! Reči "%s" ovde nisu dozvoljene.

en: If you enter anything in this field your comment will be treated as spam
sr: Ako išta unesete u ovo polje, vaš komentar će se smatrati spamom.

en: object ID
sr: ID objekta

en: user's name
sr: korisnikovo ime

en: user's email address
sr: korisnikova e-mail adresa

en: user's URL
sr: korisnikov URL

en: comment
sr: komentar

en: date/time submitted
sr: datum/vreme postavljanja

en: is public
sr: javno

en: Uncheck this box to make the comment effectively disappear from the site.
sr: Deselektujte ovu kućicu ako želite da poruka faktični nestane sa ovog sajta.

en: is removed
sr: uklonjen

en: Check this box if the comment is inappropriate. A "This comment has been removed" message will be displayed instead.
sr: Obeležite ovu kućicu ako je komentar neprikladan. Poruka o uklanjanju će biti prikazana umesto komentara.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the name is read-only.
sr: Ovaj komentar je postavio prijavljen korisnik i zato je polje sa imenom zaključano.

en: This comment was posted by an authenticated user and thus the email is read-only.
sr: Ovaj komentar je postavio prijavljen korisnik i zato je polje sa e-mail adresom zaključano.

en: Posted by %(user)s at %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s
sr: Postavio %(user)s u %(date)s
    
    %(comment)s
    
    http://%(domain)s%(url)s

en: Approve a comment
sr: Odobrenje komentara

en: Really make this comment public?
sr: Da li zaista želite da označite ovaj komentar javnim?

en: Approve
sr: Odobri

en: Thanks for approving
sr: Hvala na odobrenju!

en: Thanks for taking the time to improve the quality of discussion on our site
sr: Hvala na učešću u unapređenju kvaliteta diskusija na našem sajtu.

en: Remove a comment
sr: Obriši komentar

en: Really remove this comment?
sr: Da li zaista želite da obrišete ovaj komentar?

en: Remove
sr: Obriši

en: Thanks for removing
sr: Hvala što koristite naš sajt!

en: Flag this comment
sr: Označavanje komentara

en: Really flag this comment?
sr: Da li zaista želite da označite ovaj komentar?

en: Flag
sr: Označi

en: Thanks for flagging
sr: Hvala što ste označili komentar.

en: Post
sr: Postavi

en: Preview
sr: Pregled

en: Comment moderation queue
sr: Komentari koji čekaju na odobrenje

en: No comments to moderate
sr: Nema komentara na čekanju

en: Email
sr: E-mail

en: Authenticated?
sr: Prijavljen?

en: IP Address
sr: IP adresa

en: Date posted
sr: Datum postavljanja

en: yes
sr: da

en: no
sr: ne

en: Thanks for commenting
sr: Hvala na komentaru

en: Thank you for your comment
sr: Hvala što ste ostavili svoj komentar

en: Preview your comment
sr: Pregledaj komentar

en: Please correct the error below | Please correct the errors below
sr[0]: Ispravite grešku dole.
sr[1]: Ispravite greške dole.

en: Post your comment
sr: Postavi komentar

en: or make changes
sr: ili izvrši izmene

en: python model class name
sr: ime python klase modela

en: content type
sr: tip sadržaja

en: content types
sr: tipovi sadržaja

en: Example: '/about/contact/'. Make sure to have leading and trailing slashes.
sr: Primer: '/about/contact/'. Pazite na to da postoje i početne i završne kose crte.

en: This value must contain only letters, numbers, underscores, dashes or slashes.
sr: Ova vrednost može sadržati samo slova, brojke, donje crte, crtice ili kose crte.

en: Advanced options
sr: Napredna podešavanja

en: title
sr: naslov

en: content
sr: sadržaj

en: enable comments
sr: omogući komentarisanje

en: template name
sr: naziv templejta

en: Example: 'flatpages/contact_page.html'. If this isn't provided, the system will use 'flatpages/default.html'.
sr: Primer: 'flatpages/contact_page.html'. Ako ovo ostavite praznim, sistem će koristiti 'flatpages/default.html'.

en: registration required
sr: potrebna registracija

en: If this is checked, only logged-in users will be able to view the page.
sr: Ako je ovo obeleženo, samo će prijavljeni korisnici moći da vide ovu stranicu.

en: flat page
sr: flat stranica

en: flat pages
sr: flat stranica

en: We apologize, but your form has expired. Please continue filling out the form from this page.
sr: Žao nam je, ali vaša sesija je istekla. Popunjavanje formulara nastavite na ovoj stranici.

en: No geometry value provided.
sr: Niste zadali parametre za geometriju.

en: Invalid geometry value.
sr: Neispravan parametar za geometriju.

en: Invalid geometry type.
sr: Nepostojeći tip geometrije.

en: th
sr: -i

en: st
sr: -vi

en: nd
sr: -i

en: rd
sr: -i

en: %(value).1f million | %(value).1f million
sr[0]: %(value).1f milion
sr[1]: %(value).1f miliona

en: %(value).1f billion | %(value).1f billion
sr[0]: %(value).1f milijarda
sr[1]: %(value).1f milijardi

en: %(value).1f trillion | %(value).1f trillion
sr[0]: %(value).1f trilion
sr[1]: %(value).1f triliona

en: one
sr: jedan

en: two
sr: dva

en: three
sr: tri

en: four
sr: četiri

en: five
sr: pet

en: six
sr: šest

en: seven
sr: sedam

en: eight
sr: osam

en: nine
sr: devet

en: today
sr: deset

en: tomorrow
sr: sutra

en: yesterday
sr: juče

en: Enter a postal code in the format NNNN or ANNNNAAA.
sr: Unesite poštanski broj u formatu NNNN ili ANNNNAAA.

en: This field requires only numbers.
sr: Ovo polje mora sadržati samo brojke.

en: This field requires 7 or 8 digits.
sr: Ovo polje mora sadržati 7 ili 8 cifara

en: Enter a valid CUIT in XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX format.
sr: Unestie važeći CUIT u formatu XX-XXXXXXXX-X or XXXXXXXXXXXX.

en: Invalid CUIT.
sr: Nevažeći CUIT

en: Carinthia
sr: Karintija

en: Lower Austria
sr: Donja Austrija

en: Upper Austria
sr: Gornja Austrija

en: Salzburg
sr: Salcburg

en: Styria
sr: Stirija

en: Tyrol
sr: Tirol

en: Vorarlberg
sr: Voralber

en: Vienna
sr: Beč

en: Enter a zip code in the format XXXX.
sr: Unesite poštanski broj u formatu XXXX.

en: Enter a valid Austrian Social Security Number in XXXX XXXXXX format.
sr: Unesite važeći austrijski broj socijalnog osiguranja u formatu XXXX XXXXXX.

en: Enter a 4 digit post code.
sr: Unesite četvorocifreni poštanski broj

en: Enter a zip code in the format XXXXX-XXX.
sr: Unesite poštanski broj u formatu XXXXX-XXX.

en: Phone numbers must be in XX-XXXX-XXXX format.
sr: Broj telefona mora biti u formatu XX-XXXX-XXXX.

en: Select a valid brazilian state. That state is not one of the available states.
sr: Odaberite postojeću brazilsku državu. Ta država nije među ponuđenima.

en: Invalid CPF number.
sr: Nevažeći CPF broj

en: redirect from
sr: preusmeren sa

en: This should be an absolute path, excluding the domain name. Example: '/events/search/'.
sr: Ovo mora biti apsolutna putanja bez imena domena. Na primer: '/events/search/'.

en: redirect to
sr: preusmeri ka

en: This can be either an absolute path (as above) or a full URL starting with 'http://'.
sr: Ovo može biti ili apsolutna putanja (kao gore) ili pun URL koji počinje sa 'http://'.

en: redirect
sr: preusmeravanje

en: redirects
sr: preusmeravanja

en: expire date
sr: datum zastarevanja

en: session
sr: sesija

en: sessions
sr: sesije

en: domain name
sr: ime domena

en: display name
sr: prikazano ime

en: sites
sr: sajtovi

en: This value must be an integer.
sr: Ova vrednost mora biti celobrojna

en: This value must be either True or False.
sr: Ova vrednost mora biti True ili False.

en: This field cannot be null.
sr: Ovo polje ne može ostati prazno.

en: Enter only digits separated by commas.
sr: Unesite samo brojke razdvojene zapetama.

en: Enter a valid date in YYYY-MM-DD format.
sr: Unesite ispravan datum u formatu YYYY-MM-DD.

en: Invalid date: %s
sr: Neispravan datum: %s

en: Enter a valid date/time in YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
sr: Unesite ispravan datum/vreme u formatu YYYY-MM-DD HH:MM[:ss[.uuuuuu].

en: This value must be a decimal number.
sr: Ova vrednost mora biti decimalni broj

en: This value must be either None, True or False.
sr: Ova vrednost mora biti ili None, ili True, ili False.

en: Enter a valid time in HH:MM[:ss[.uuuuuu]] format.
sr: Unesite ispravno vreme u formatu HH:MM[:ss[.uuuuuu]].

en: Hold down "Control", or "Command" on a Mac, to select more than one.
sr: Držite "Control", ili "Command" na Mac-u da biste obeležili više od jedne stavke.

en: Please enter valid %(self)s IDs. The value %(value)r is invalid. | Please enter valid %(self)s IDs. The values %(value)r are invalid.
sr[0]: Unesite ispravan %(self)s IDs. Vrednost %(value)r je neispravna.
sr[1]: Unesite ispravan %(self)s IDs. Vrednosti %(value)r su neispravne.

en: This field is required.
sr: Ovo pilje se mora popuniti.

en: Enter a valid value.
sr: Unesite ispravnu vrednost.

en: Ensure this value has at most %(max)d characters (it has %(length)d).
sr: Ovo polje može sadržati najviše %(max)d slovnih mesta (trenutno ima %(length)d).

en: Enter a whole number.
sr: Unesite ceo broj.

en: Ensure this value is less than or equal to %s.
sr: Ova vrednost mora da bude manja od %s. ili tačno toliko.

en: Ensure this value is greater than or equal to %s.
sr: Ova vrednost mora biti veća od %s ili tačno toliko.

en: Enter a number.
sr: Unesite broj.

en: Ensure that there are no more than %s digits in total.
sr: Ne sme biti ukupno više od %s cifara. Proverite.

en: Ensure that there are no more than %s decimal places.
sr: Ne sme biti ukupno više od %s decimalnih mesta. Proverite.

en: Ensure that there are no more than %s digits before the decimal point.
sr: Ne sme biti ukupno više od %s cifara pre zapete. Proverite.

en: Enter a valid date.
sr: Unesite ispravan datum.

en: Enter a valid time.
sr: Unesite ispravno vreme

en: Enter a valid date/time.
sr: Unesite ispravan datum/vreme.

en: No file was submitted. Check the encoding type on the form.
sr: Fajl nije prebačen. Proverite tip enkodiranja formulara.

en: No file was submitted.
sr: Fajl nije prebačen.

en: The submitted file is empty.
sr: Prebačen fajl je prazan.

en: Upload a valid image. The file you uploaded was either not an image or a corrupted image.
sr: Prebacite ispravan fajl. Fajl koji je prebačen ili nije slika, ili je oštećen.

en: Enter a valid URL.
sr: Unesite ispravan URL.

en: This URL appears to be a broken link.
sr: Ovaj URL izgleda ne vodi nikuda.

en: Select a valid choice. %(value)s is not one of the available choices.
sr: %(value)s nije među ponuđenim vrednostima. Odaberite jednu od ponuđenih.

en: Enter a list of values.
sr: Unesite listu vrednosti.

en: Enter a valid IPv4 address.
sr: Unesite ispravnu IPv4 adresu.

en: Enter a valid 'slug' consisting of letters, numbers, underscores or hyphens.
sr: Unesite isrpavan slug, koji se sastoji od slova, brojki, donjic crta ili cirtica.

en: Order
sr: Redosled

en: %(model_name)s with this %(field_label)s already exists.
sr: %(model_name)s sa ovom vrednošću %(field_label)s već postoji.

en: Select a valid choice. That choice is not one of the available choices.
sr: Odabrana vrednost nije među ponuđenima. Odaberite jednu od ponuđenih.

en: Select a valid choice. %s is not one of the available choices.
sr: %s nije među ponuđenim vrednostima. Odaberite jednu od ponuđenih.

en: yes,no,maybe
sr: da,ne,možda

en: %(size)d byte | %(size)d bytes
sr[0]: %(size)d bajt
sr[1]: %(size)d bajtova

en: p.m.
sr: po p.

en: a.m.
sr: pre p.

en: midnight
sr: ponoć

en: noon
sr: podne

en: Monday
sr: ponedeljak

en: Tuesday
sr: utorak

en: Wednesday
sr: sreda

en: Thursday
sr: četvrtak

en: Friday
sr: petak

en: Saturday
sr: subota

en: Sunday
sr: nedelja

en: Mon
sr: pon.

en: Tue
sr: uto.

en: Wed
sr: sre.

en: Thu
sr: čet.

en: Fri
sr: pet.

en: Sat
sr: sub.

en: Sun
sr: ned.

en: January
sr: januar

en: February
sr: februar

en: March
sr: mart

en: April
sr: april

en: May
sr: maj

en: June
sr: jun

en: July
sr: jul

en: August
sr: avgust

en: September
sr: septembar

en: October
sr: oktobar

en: November
sr: novembar

en: December
sr: decembar

en: jan
sr: jan.

en: feb
sr: feb.

en: mar
sr: mar.

en: apr
sr: apr.

en: may
sr: maj.

en: jun
sr: jun.

en: jul
sr: jul.

en: aug
sr: aug.

en: sep
sr: sep.

en: oct
sr: okt.

en: nov
sr: nov.

en: dec
sr: dec.

en: Jan.
sr: jan.

en: Feb.
sr: beb.

en: Aug.
sr: aug.

en: Sept.
sr: sept.

en: Oct.
sr: okt.

en: Nov.
sr: nov.

en: Dec.
sr: dec.

en: or
sr: ili

en: year | years
sr[0]: godina
sr[1]: godina

en: month | months
sr[0]: mesec
sr[1]: meseci

en: week | weeks
sr[0]: nedelja
sr[1]: nedelja

en: day | days
sr[0]: dan
sr[1]: dana

en: hour | hours
sr[0]: sat
sr[1]: sati

en: minute | minutes
sr[0]: minut
sr[1]: minuta

en: minutes
sr: minuta

en: DATE_FORMAT
sr: j. N. Y.

en: TIME_FORMAT
sr: P

en: YEAR_MONTH_FORMAT
sr: F Y.

en: MONTH_DAY_FORMAT
sr: j. F

en: The %(verbose_name)s was created successfully.
sr: %(verbose_name)s je uspešno kreiran.

en: The %(verbose_name)s was updated successfully.
sr: %(verbose_name)s je uspešno ažuriran.

en: The %(verbose_name)s was deleted.
sr: %(verbose_name)s je obrisan.
